chrome firefox opera safari iexplorer

Великикй талант маленької дівчинки: «Я малюватиму навіть вночі…»

25 січня 2019 о 12:00
aif.ru

Ця коротенька історія увібрала в себе ціле життя і велику творчість.  Жила у Полтаві дівчинка на ім’я Саша. Коли вона пішла, людям залишилося майже дві з половиною тисячі витворів мистецтва: малюнки, шаржі, вишивки, вироби з намиста, камінчиків і пластиліну, випалювання на дереві…

Потім у багатьох країнах відбулося понад 100 виставок її  робіт.   Про Сашу  зняли п’ять фільмів і написали багато книг. У Полтаві створили музей і назвали її ім’ям дитячу художню школу

«Коли я виросту велика, я неодмінно стану художницею, — говорила Саша. – малюватиму з ранку до вечора. Навіть вночі…»

Саша народилася 1977-го. Малювати почала у три роки. Її тато-художник, уперше побачивши доньчині малюнки, був зачудований її, сказати б, недитячим талантом.

 Батько і донька малювали кожне за своїм робочим місцем. Саша любила малювати під музику. А малювала скрізь: навіть стіни в оселі були розмальовані на відстані, куди сягало дитяче рученя. А ще вона писала вірші, шила іграшки, вишивала, виготовляла поштівки. І дуже багато читала…

Діва Марія, 10 років

У п’ять років дівчинці  поставили страшний діагноз – лейкемія. Щойно біль відступав, Саша малювала – і в лікарні теж. Іще шість літ, відведених їй у нашому світі, маленька художниця  боролася з недугою. І невтомно творила. 

Востаннє опинившись у лікарні, дівчинка якось обвела на аркуші паперу батькову долоню, потім – свою, а вгорі намалювала зірку Сіріус. Двадцять років тому, 24 січня 1989р., маленької художниці не стало.      

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути