chrome firefox opera safari iexplorer

Великикй талант маленької дівчинки: «Я малюватиму навіть вночі…»

25 січня 2019 о 12:00
aif.ru

Ця коротенька історія увібрала в себе ціле життя і велику творчість.  Жила у Полтаві дівчинка на ім’я Саша. Коли вона пішла, людям залишилося майже дві з половиною тисячі витворів мистецтва: малюнки, шаржі, вишивки, вироби з намиста, камінчиків і пластиліну, випалювання на дереві…

Потім у багатьох країнах відбулося понад 100 виставок її  робіт.   Про Сашу  зняли п’ять фільмів і написали багато книг. У Полтаві створили музей і назвали її ім’ям дитячу художню школу

«Коли я виросту велика, я неодмінно стану художницею, — говорила Саша. – малюватиму з ранку до вечора. Навіть вночі…»

Саша народилася 1977-го. Малювати почала у три роки. Її тато-художник, уперше побачивши доньчині малюнки, був зачудований її, сказати б, недитячим талантом.

 Батько і донька малювали кожне за своїм робочим місцем. Саша любила малювати під музику. А малювала скрізь: навіть стіни в оселі були розмальовані на відстані, куди сягало дитяче рученя. А ще вона писала вірші, шила іграшки, вишивала, виготовляла поштівки. І дуже багато читала…

Діва Марія, 10 років

У п’ять років дівчинці  поставили страшний діагноз – лейкемія. Щойно біль відступав, Саша малювала – і в лікарні теж. Іще шість літ, відведених їй у нашому світі, маленька художниця  боролася з недугою. І невтомно творила. 

Востаннє опинившись у лікарні, дівчинка якось обвела на аркуші паперу батькову долоню, потім – свою, а вгорі намалювала зірку Сіріус. Двадцять років тому, 24 січня 1989р., маленької художниці не стало.      

4 лютого

Інші дати
Галина Кальченко
1926 –  український скульптор. Найкращі роботи: пам’ятники Лесі Українці в Києві та Ялті, М. Леонтовичу в Тульчині, П. Гулаку-Артемовському в Городищі, І. Котляревському та М. Заньковецькій у Києві.
Розгорнути
Тимофія-напівзимника
Якщо схопиться хурделиця, то весь тиждень буде негожий; коли ж опівдні усміхнеться сонце, то закличе в гості ранню весну
Розгорнути
Народився Сидір Мидловський
1885 –  український і польський психолог, лікар, психоаналітик та філософ, який своїми численними статтями і фундаментальними працями створив підвалини психології виховання, персонології, розвив вчення психоаналізу, чим створив ґрунтовну для свого часу наукову теорію особистості в Україні та Польщі, яка не втратила своєї цінності і в наші дні.
Розгорнути
Народився Климент Квітка
(1880, Київ – 1953) - український музикознавець-фольклорист, чоловік Лесі Українки. Зібрав понад 6000 народних пісень.
По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. Стан високий, лист широкий Марно зеленіє, Кругом поле, як те море Широке, синіє. (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Степан-Максим Балей
(1885, с. Великі Бірки Тернопільська область – 1952) – український і польський психолог, педагог, філософ.
Розгорнути