chrome firefox opera safari iexplorer

Музеї Переяслава поповнили новими експонатами

23 грудня 2019 о 15:41

Команда Громадського руху «Рідна країна» на чолі з Миколою Томенком відвідала музеї Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

«Ми підтримуємо ідею заповідника робити музеї ближчими до відвідувачів, тому цього року разом з відомим майстром Миколою Товкайлом ми долучились до виготовлення кобзи, на якій зможуть зіграти всі бажаючі, а минулого року ми подарували бандуру, — розповів Микола Томенко, і додав: — За допомогою таких „живих експонатів“ ми робимо музеї популярними не лише серед науковців та істориків, а й серед молоді. Ми за те, щоб у кожному такому закладі були речі, до яких можна було доторкнутись та випробувати на ділі. Тепер в музеї кобзарства ви можете не лише ознайомитись з історією цього унікального виду музичного мистецтва, а й спробувати себе у ролі кобзаря.»

Знакова подія також відбулась в Музеї Трипільської культури. Там презентували відреставрований відомий трипільський зерновик. Від Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко вручив археологічному відділу заповідника принтер та навігатор для покращення роботи експедицій.

Під час виступу Микола Томенко наголосив, що сьогодні надважливо підтримувати офіційні експедиції археологів, які ініціюють університети та музеї. 

«Ми маємо сьогодні робити все, щоб зупинити „чорних археологів“ та „історичних мародерів“, адже вони наповнюють кишені відомих колекціонерів. Справжні ж археологи наповнюють наші музеї новими експонатами та знаннями про минуле, тому варто допомагати та підтримувати їхні експедиції, поки влада не помічає проблем в цій сфері».

Розділи: Культурна

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути