chrome firefox opera safari iexplorer

27 травня 1978 року народився льотчик-герой Костянтин Могилко

27 травня 2020 о 09:30

У небі над Слов’янськом вороги збили український літак. Він падав на житлові квартали. Рятуючи життя мирних мешканців, екіпаж дотягнув палаючу машину за межі міста. З восьми членів екіпажу загинули п’ятеро: командир Костянтин Могилко, оператор Сергій Камінський, борттехнік Павло Дришлюк, механік Олексій Потапенко, радист Володимир Момот…

Костянтин Вікторович Могилко народився 27 травня 1978р. у Вінниці.

Навчався у загальноосвітній школі №23.

1999 р. закінчив Харківський інститут льотчиків Військово-Повітряних Сил (ХНУ Повітряних Сил ім. І.Кожедуба).

До 2003 р. служив у ВПС Збройних Сил України — в частині, дислокований у Львові.

2003 р. закінчив Кіровоградську льотну академію НАУ за фахом пілот цивільної авіації.

Служив у транспортній авіаескадрильї «Блакитна стежа» (м. Бориспіль), із жовтня 2011 р. — на посаді командира ескадрильї.

З весни 2014 р. брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

6 червня 2014 року літак-розвідник АН-30Б, яким керував К.В. Могилко, фотографував місцевість над містом Слов’янськ Донецької області. В екіпажі було восьмеро людей. О 17:04 на висоті 4050 м, яка вважається безпечною, літак підбила ракета, випущена сепаратистами з переносного ракетно-зенітного комплексу.

Правий двигун пробило наскрізь, почалася пожежа. Літак почав різко втрачати висоту. До падіння залишалися лічені секунди. Командир наказав екіпажу покинути літак, але бойові товариші залишилися. Літак упав поблизу села Пришиб Слов‘янського району. Костянтин Могилко до останнього залишався за штурвалом…

К.В.Могилку посмертно присвоєне звання Героя України.

26 червня 2014 р. похований у м. Вінниці. Залишилися батьки та дружина Віталіна, двійко діток.

Бориспільській школі №5 присвоєне ім’я К.Могилка. Меморіальна дошка встановлена на будівлі школи у Вінниці, де навчався.

Його ім’ям названі площа у Вінниці, вулиця в с.Джулинка Бершадського району Вінницької області, у вінницькому меморіальному парку на Алеї Слави встановлене бронзове погруддя Героя України Костянтина Могилка.

Поблизу с.Пришиб на Донеччині, де загинув героїчний екіпаж, встановлено пам’ятний знак «Скорботний янгол».

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути