chrome firefox opera safari iexplorer

Хто винен у знищенні культурної спадщини України

13 травня 2020 о 14:01
dw.com

Наша команда “Рідної країни” в період 2017—2020 років постійно звертала увагу на відсутність державної політики щодо захисту національної культурної спадщини.

І от маємо Звіт Рахункової палати, яка перевіряла діяльність Міністерства культури за 2017—2019 роки.

Головний висновок аудиту:

Міністерство культури не сформувало Державний реєстр національного культурного надбання і не створили електронний ресурс культурної спадщини!

А це означає, що місцева влада і орендарі не підписували охоронних договорів й за хабарі чиновникам виводили їх з під статусу пам`яток культури.

Окрім того, аудитори виявили незахищеність Державного реєстру нерухомих пам`яток. Він знаходиться у форматі Word і є загроза втратити інформацію.

Отож, постійні пожежі й руйнування пам`яток культури є наслідком того, що донедавна Мінкульт діяв як своєрідне Міністерство забудовників.

Чекаємо на адекватну реакцію правоохоронних органів!

Микола Томенко, Лідер політичної партії «Громадський рух «Рідна країна»

Розділи: Політика

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути