chrome firefox opera safari iexplorer

1 червня українському співакові та композиторові В’ячеславу Хурсенку виповнилося би 54 роки

01 червня 2020 о 06:37
youtube.com

В’ячеслав Хурсенко – один з тих авторів і виконавців, котрих  називають самородками. Він мав голос, який упізнавали «з перших нот» відколи він 1988р. з’явився на українській пісенній сцені.

У 1992р. В.Хурсенко посів друге місце на другому Всеукраїнському  пісенному конкурсі «Червона рута». 1998р. – отримав Гран-прі на «Пісенному вернісажі». Не раз його пісні перемагали на телефестивалях «Шлягер року».

Востаннє Хурсенко виступав  публічно 2004р. — на сцені  Майдану під час Помаранчевої революції. Відтоді остаточно присвятив себе створенню пісень.   

Народився В’ячеслав Хурсенко в Луцьку. Тут закінчив музичну школу, медичне училище (за фахом фельдшер-акушер). У музичних колах відомий ще й як віолончеліст високого рівня.

В.Хурсенко – автор і виконавець пісень «На острові чекання», «Сповідь», «Віра, Надія, Любов», «До рідного дому» та багатьох інших. Без перебільшення, загальноукраїнську славу йому приніс хіт «Соколята».

Пісні В.Хурсенка звучать у фільмах О.Байрак «Жіноча інтуїція» та «За два кілометри до Нового року».

8 вересня 2009р., близько 16-ї години,  В'ячеслав Хурсенко трагічно загинув. Друзі розповіли, що цього дня він рибалив разом з ними на ставку в с.Шепель недалеко від Луцька. Страждав на тяжку форму діабету, сам робив собі уколи інсуліну. Коли почувся недобре, впав у воду і захлинувся. Оскільки рибалив на протилежнолму боці ставка, врятувати його не встигли.

Був одружений з учительною початкових класів Ольгою, доньці Марії на той час було 19 років.  

Поховали В’ячеслава Хурсенка у с.Підгайцях поблизу Луцька.

Олена Бондаренко

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути