chrome firefox opera safari iexplorer

1 червня українському співакові та композиторові В’ячеславу Хурсенку виповнилося би 54 роки

01 червня 2020 о 06:37
youtube.com

В’ячеслав Хурсенко – один з тих авторів і виконавців, котрих  називають самородками. Він мав голос, який упізнавали «з перших нот» відколи він 1988р. з’явився на українській пісенній сцені.

У 1992р. В.Хурсенко посів друге місце на другому Всеукраїнському  пісенному конкурсі «Червона рута». 1998р. – отримав Гран-прі на «Пісенному вернісажі». Не раз його пісні перемагали на телефестивалях «Шлягер року».

Востаннє Хурсенко виступав  публічно 2004р. — на сцені  Майдану під час Помаранчевої революції. Відтоді остаточно присвятив себе створенню пісень.   

Народився В’ячеслав Хурсенко в Луцьку. Тут закінчив музичну школу, медичне училище (за фахом фельдшер-акушер). У музичних колах відомий ще й як віолончеліст високого рівня.

В.Хурсенко – автор і виконавець пісень «На острові чекання», «Сповідь», «Віра, Надія, Любов», «До рідного дому» та багатьох інших. Без перебільшення, загальноукраїнську славу йому приніс хіт «Соколята».

Пісні В.Хурсенка звучать у фільмах О.Байрак «Жіноча інтуїція» та «За два кілометри до Нового року».

8 вересня 2009р., близько 16-ї години,  В'ячеслав Хурсенко трагічно загинув. Друзі розповіли, що цього дня він рибалив разом з ними на ставку в с.Шепель недалеко від Луцька. Страждав на тяжку форму діабету, сам робив собі уколи інсуліну. Коли почувся недобре, впав у воду і захлинувся. Оскільки рибалив на протилежнолму боці ставка, врятувати його не встигли.

Був одружений з учительною початкових класів Ольгою, доньці Марії на той час було 19 років.  

Поховали В’ячеслава Хурсенка у с.Підгайцях поблизу Луцька.

Олена Бондаренко

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути