chrome firefox opera safari iexplorer

«7 чудес України: малі батьківщини великих українців»: всеукраїнська акція триває

16 листопада 2020 о 09:32

Оргкомітет всеукраїнської акції «7 чудес України» завершує приймати заявки щодо маршрутів для участі в черговому етапі конкурсу «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив засновник всеукраїнської акції Микола Томенко.

«З огляду на особливість цього етапу конкурсу, переможців визначатимуть 100 експертів у галузі історії, краєзнавства і туризму. Персоніфіковані туристичні маршрути, переможці у конкурсі, будуть презентовані Оргкомітетом і отримають інформаційну підтримку. Як завжди, про переможців буде відзнято фільми командою Фонду «Рідна країна» у співпраці з каналом ICTV».

Нагадаємо, що Оргкомітет приймає заявки щодо маршрутів із описом історичних, природних та архітектурних об‘єктів, пов‘язаних з життям та діяльністю великих українців.
Важливим також є наявність туристичної інфраструктури.
Для прикладу, маршрут «Сковородинівська Україна»:
Київ — пам‘ятник Григорію Сковороді, Контрактова площа, Києва-Могилянська академія;
Переяслав, Київська область — пам‘ятник та музей та території Національного заповідника «Переяслав»;
Чорнухи Полтавська область — літературний музей, меморіальна садиба і пам‘ятник;
Сковородинівка, Харківська область — літературно-меморіальний музей, парк 18 століття, пам‘ятник і могила Григорія Сковороди.

Останній термін подачі заявок — 25 грудня 2020 року. Зйомки фільмів заплановано на весну-літо 2021 року. Адреса для заявок: info@7chudes.in.ua

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути