chrome firefox opera safari iexplorer

«7 чудес України: малі батьківщини великих українців»: всеукраїнська акція триває

16 листопада 2020 о 09:32

Оргкомітет всеукраїнської акції «7 чудес України» завершує приймати заявки щодо маршрутів для участі в черговому етапі конкурсу «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив засновник всеукраїнської акції Микола Томенко.

«З огляду на особливість цього етапу конкурсу, переможців визначатимуть 100 експертів у галузі історії, краєзнавства і туризму. Персоніфіковані туристичні маршрути, переможці у конкурсі, будуть презентовані Оргкомітетом і отримають інформаційну підтримку. Як завжди, про переможців буде відзнято фільми командою Фонду «Рідна країна» у співпраці з каналом ICTV».

Нагадаємо, що Оргкомітет приймає заявки щодо маршрутів із описом історичних, природних та архітектурних об‘єктів, пов‘язаних з життям та діяльністю великих українців.
Важливим також є наявність туристичної інфраструктури.
Для прикладу, маршрут «Сковородинівська Україна»:
Київ — пам‘ятник Григорію Сковороді, Контрактова площа, Києва-Могилянська академія;
Переяслав, Київська область — пам‘ятник та музей та території Національного заповідника «Переяслав»;
Чорнухи Полтавська область — літературний музей, меморіальна садиба і пам‘ятник;
Сковородинівка, Харківська область — літературно-меморіальний музей, парк 18 століття, пам‘ятник і могила Григорія Сковороди.

Останній термін подачі заявок — 25 грудня 2020 року. Зйомки фільмів заплановано на весну-літо 2021 року. Адреса для заявок: info@7chudes.in.ua

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути