chrome firefox opera safari iexplorer

Про фальшиві дзвони суспільного мовлення

24 квітня 2021 о 19:33

Генеральному продюсеру  UA: Українське радіо.

Таваріщ Хоркін!

З огляду на прихильність вашої команди до ідеології космополітизму, що передбачає просування усяких світів та байдужість до українського світобачення, саме так до вас і звертаюся.

У рамках підготовки до 35-тих роковин Чорнобильської трагедії кореспондентка ICTV підготувала серію матеріалів, які об’єднують дзвони пам’яті, ідея справедливості, історичної правди. Одни із героїв таких програм став наш колега Олександр Бутко. Це людина, яка бригадним методом місяцями працювала на інформаційній передовій у самому пеклі найстрашнішої техногенної катастрофи людства. Таких журналістів у світі одиниці.

Місцем проведення інтерв’ю для інформаційного сюжету ICTV було попередньо узгоджено музей Українського радіо на Хрещатику, 26. там виставлені експозиції, присвячені Чорнобильській трагедії, до створення яких був прилучений безпосередньо сам Олександр Бутко як чорнобилець-ліквідатор.

Ви заборонили проведення такого інтерв’ю на Хрещатику, 26, пославшись на карантинні обмеження та бюрократичні перепони. Неймовірний цинізм.

Без усяких перепонів люди працювали біля ядерного жерла під променями вбивчих рентгенів, виконували свій професійний, громадянський обов'язок, втрачали здоров'я, ризикували життям, а потрапити до своєї колишньої редакційної будівлі не можуть. Така позиція очільників суспільного медіа. Цікаво, яке суспільство ви представляєте. Ваша пихатість, хамство, лицемірство – це така сама категорія зла, як попіл уранових викидів, що забруднив Україну після Чорнобильської аварії.

Налякала вас тінь Бутка на Хрещатику, 26 ще з одного приводу. Олександр Васильович подав документи на конкурс на посаду голови правління суспільного мовника. Написав у програмі, що треба активно включатися в інформаційну війну проти Росії, пропагувати українські духовні ідеали, християнські цінності, почати відбудову знищеного регіонального мовлення.

Для горе-реформаторів це неприйнятно. Організована злочинна компанія у своєму привласненому проєкті вбачає лише фінансову вигоду і ніколи не зрозуміє через свою непрофесійну нікчемність, що інформаційний простір країни – це фактор державотворчий.

Ваше бубоніння про високу місію суспільного мовлення – це суцільний фальш.

Ви свідомо усунулися від боротьби з російським агресором на інформаційному фронті, знищуєте духовну основу української нації, випалюєте її історичне коріння разом із живими людьми. Відтак, Бутко зі своїми чорнобильськими історіями, досвідом творення національного інформаційного простору – це небезпечний персонаж.

Моральна ницість – це ваш внутрішній світ. Але це чужий, не український світ.

Віктор Набруско, заслужений журналіст України

Розділи: Громадянська

9 травня

Інші дати
Роман Андріяшик
1933 – український письменник, журналіст, лауреат Шевченківської премії за роман про Ю. Федьковича «Сторонець».
Розгорнути
День Перемоги
Пам’ять серця… Пам’ять сивини… Пам’ять тих, що не прийшли з війни. Пам’ять – наче квіти на броні… Сонце усміхається мені. (Микола Сингаївський)
Розгорнути
Народився Володимир Гнатюк
(1871, с.Велеснів, Тернопільська область - 1926) – український фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець. Започаткував систематизоване видання фольклорних та етнографічних матеріалів («Галицько-руські анекдоти», «Галицько-руські народні легенди», «Коломийки», «Колядки та щедрівки».
Розгорнути