chrome firefox opera safari iexplorer

Карту засмічених річок Закарпаття створюють за участю Національного космічного центру

27 травня 2021 о 12:49

На Закарпатті держекоінспектори створюють інтерактивну мапу засмічених річок, працюючи разом з Національним центром управління й випробувань космічних засобів.

Про це голова Держекоінспекції Андрій Мальований повідомив у коментарі кореспонденту Укрінформу.

Він розповів, що на Закарпатті ДЕІ бере участь у створенні інтерактивної мапи прибережно-захисних смуг, де будуть відображатися локації об'єктів підвищеної небезпеки — сміттєзвалищ, полів фільтрації, складів відходів виробництва тощо. На цій мапі також позначають сміттєві затори та сітки для вилову сміття на річках.

За словами голова ДЕІ, на українське сміття постійно скаржиться Угорщина — до неї відходи потрапляють через річку Тиса, яка на території нашої країни має протяжність понад 200 км.

“Тису живлять гірські притоки, такі як Боржава і Теребля — саме вони несуть тисячі кубометрів сміття у велику річку, а та доставляє непотріб до сусідньої держави. За словами посла Угорщини в Україні, за перші місяці 2021 року в Угорщину потрапило 1500 кубометрів сміття через Тису, воно має українське та румунське походження. Річ у тому, що раніше такі обсяги відходів накопичувалися за цілий рік, тобто, ці дані показують, що кількість сміття в Тисі збільшується”, — пояснив Мальований.

Саме для розв'язання цієї проблеми, за його словами, держінспектори обстежують прибережні зони річок та заплави.

Для виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ використовують також супутникові дані — у рамках співпраці ДЕІ, Національного центру управління й випробувань космічних засобів та Державної екологічної академії. Супутникові дані допомагають виявляти сміттєві затори на річках та нові несанкціоновані сміттєзвалища на берегах та в заплавах.

Розділи: Довкілля

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути