chrome firefox opera safari iexplorer

Майбутнє Гостинного двору на історичному Подолі

14 травня 2021 о 13:39

Сьогодні провів заняття для студентів кафедри публічного адміністрування і управління КНУ (йдеться про київську частину групи, бо з рештою працюємо дистанційно) на Контрактовій площі української столиці. Дійшли висновку, що концепція реставрації Гостинного двору повинна бути складовою реставрації історичного Подолу загалом...

Передумовою реставраційних робіт повинні стати археологічні розкопки цього об‘єкту, де в 70-х роках 20 століття були віднайдені вулиці середньовічного Києва і знахідки отримали назву Київські Помпеї. Важливим завданням реставрації історичного Подолу повинна стати презентація доби Києва, коли Поділ був не лише торговим, а й адміністративним та культурним центром Києва. Тому Археологічний музей, та музей середньовічного Києва концептуально був би цікавим саме на території історичного Подолу.

Не менш важливим є просвітницька презентація Подолу часів княжої України-Руси, доби Петра Могили, Петра Конашевича-Сагайдачного, Григорія Сковороди, Івана Григоровича-Барського, Артема Веделя, які тут жили і творили.

facebook.com/m.tomenko

Отож, нашу викладацько-студентську версію майбутнього Гостинного двору можемо надіслати нинішнім владцям — якщо це їм потрібно!

Микола Томенко, очільник «Рідної країни»

Розділи: Політика

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути