chrome firefox opera safari iexplorer

Майбутнє Гостинного двору на історичному Подолі

14 травня 2021 о 13:39

Сьогодні провів заняття для студентів кафедри публічного адміністрування і управління КНУ (йдеться про київську частину групи, бо з рештою працюємо дистанційно) на Контрактовій площі української столиці. Дійшли висновку, що концепція реставрації Гостинного двору повинна бути складовою реставрації історичного Подолу загалом...

Передумовою реставраційних робіт повинні стати археологічні розкопки цього об‘єкту, де в 70-х роках 20 століття були віднайдені вулиці середньовічного Києва і знахідки отримали назву Київські Помпеї. Важливим завданням реставрації історичного Подолу повинна стати презентація доби Києва, коли Поділ був не лише торговим, а й адміністративним та культурним центром Києва. Тому Археологічний музей, та музей середньовічного Києва концептуально був би цікавим саме на території історичного Подолу.

Не менш важливим є просвітницька презентація Подолу часів княжої України-Руси, доби Петра Могили, Петра Конашевича-Сагайдачного, Григорія Сковороди, Івана Григоровича-Барського, Артема Веделя, які тут жили і творили.

facebook.com/m.tomenko

Отож, нашу викладацько-студентську версію майбутнього Гостинного двору можемо надіслати нинішнім владцям — якщо це їм потрібно!

Микола Томенко, очільник «Рідної країни»

Розділи: Політика

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути