chrome firefox opera safari iexplorer

Вознесенський собор у Переяславі: збудований Мазепою, мальований Шевченком, шанований Сковородою

08 травня 2021 о 11:00

Колектив Національного заповіднику «Переяслав» проводить «рятувальні роботи» на даху знаменитого собору, якому понад 300 років. Яскрава пам'ятка у стилі українського бароко, собор був збудований протягом 1695—1700 рр. коштом гетьмана Івана Мазепи.

«Наш Фонд „Рідна країна“ , в міру можливостей, підтримує діяльність Заповідника. Як відомо, ми допомогли з металом, а нині з інстументами для цих рятувальних робіт, — зазначає очільник „Рідної країни“ Микола Томенко. — Сподіваємося, що Собор, який входить до списку кандидатів на першочергову державну підтримку — отримає фінансування за проектом „Велика реставрація“. А нині мусимо зберегти його бодай від руйнування. Нагадаю, що в 1975 році тут була встановлена експозиція та діорама „Битва за Дніпро“. Тож перед реставраційними роботами потрібно також перенести експонати музею та встановити діораму в іншому, прилаштованому для цього приміщенні. Сподіваюся, що Міністерство культури і міська влада підтримає істориків, краєзнаців та музейників у справі ФАХОВОЇ РЕСТАВРАЦІЇ знаменитого Вознесенського собору та відповідно — у збереженні музею-діорами в іншому, належному для цього місці».

Розділи: Культурна

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути