chrome firefox opera safari iexplorer

Вознесенський собор у Переяславі: збудований Мазепою, мальований Шевченком, шанований Сковородою

08 травня 2021 о 11:00

Колектив Національного заповіднику «Переяслав» проводить «рятувальні роботи» на даху знаменитого собору, якому понад 300 років. Яскрава пам'ятка у стилі українського бароко, собор був збудований протягом 1695—1700 рр. коштом гетьмана Івана Мазепи.

«Наш Фонд „Рідна країна“ , в міру можливостей, підтримує діяльність Заповідника. Як відомо, ми допомогли з металом, а нині з інстументами для цих рятувальних робіт, — зазначає очільник „Рідної країни“ Микола Томенко. — Сподіваємося, що Собор, який входить до списку кандидатів на першочергову державну підтримку — отримає фінансування за проектом „Велика реставрація“. А нині мусимо зберегти його бодай від руйнування. Нагадаю, що в 1975 році тут була встановлена експозиція та діорама „Битва за Дніпро“. Тож перед реставраційними роботами потрібно також перенести експонати музею та встановити діораму в іншому, прилаштованому для цього приміщенні. Сподіваюся, що Міністерство культури і міська влада підтримає істориків, краєзнаців та музейників у справі ФАХОВОЇ РЕСТАВРАЦІЇ знаменитого Вознесенського собору та відповідно — у збереженні музею-діорами в іншому, належному для цього місці».

Розділи: Культурна

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути