chrome firefox opera safari iexplorer

Вознесенський собор у Переяславі: збудований Мазепою, мальований Шевченком, шанований Сковородою

08 травня 2021 о 11:00

Колектив Національного заповіднику «Переяслав» проводить «рятувальні роботи» на даху знаменитого собору, якому понад 300 років. Яскрава пам'ятка у стилі українського бароко, собор був збудований протягом 1695—1700 рр. коштом гетьмана Івана Мазепи.

«Наш Фонд „Рідна країна“ , в міру можливостей, підтримує діяльність Заповідника. Як відомо, ми допомогли з металом, а нині з інстументами для цих рятувальних робіт, — зазначає очільник „Рідної країни“ Микола Томенко. — Сподіваємося, що Собор, який входить до списку кандидатів на першочергову державну підтримку — отримає фінансування за проектом „Велика реставрація“. А нині мусимо зберегти його бодай від руйнування. Нагадаю, що в 1975 році тут була встановлена експозиція та діорама „Битва за Дніпро“. Тож перед реставраційними роботами потрібно також перенести експонати музею та встановити діораму в іншому, прилаштованому для цього приміщенні. Сподіваюся, що Міністерство культури і міська влада підтримає істориків, краєзнаців та музейників у справі ФАХОВОЇ РЕСТАВРАЦІЇ знаменитого Вознесенського собору та відповідно — у збереженні музею-діорами в іншому, належному для цього місці».

Розділи: Культурна

12 квітня

Інші дати
Віра Жук
1928 –  український історик, краєзнавець (понад 800 наукових робіт: «Із сивої давнини. Нариси з історії України та Полтавщини (VII ст. до н. е. – XVI ст. н. е.)», «Новий погляд на історію Полтавщини й України (За давньобулгарськими літописами)» та ін.
Розгорнути
Народився Василь Седляр
(1899, с. Жоржівка Полтавської обл. - 1937) - український художник-авангардист (монументальні розписи, портрети, ілюстрації до "Кобзаря" Т. Шевченка та ін.).
Розгорнути