chrome firefox opera safari iexplorer

Вознесенський собор у Переяславі: збудований Мазепою, мальований Шевченком, шанований Сковородою

08 травня 2021 о 11:00

Колектив Національного заповіднику «Переяслав» проводить «рятувальні роботи» на даху знаменитого собору, якому понад 300 років. Яскрава пам'ятка у стилі українського бароко, собор був збудований протягом 1695—1700 рр. коштом гетьмана Івана Мазепи.

«Наш Фонд „Рідна країна“ , в міру можливостей, підтримує діяльність Заповідника. Як відомо, ми допомогли з металом, а нині з інстументами для цих рятувальних робіт, — зазначає очільник „Рідної країни“ Микола Томенко. — Сподіваємося, що Собор, який входить до списку кандидатів на першочергову державну підтримку — отримає фінансування за проектом „Велика реставрація“. А нині мусимо зберегти його бодай від руйнування. Нагадаю, що в 1975 році тут була встановлена експозиція та діорама „Битва за Дніпро“. Тож перед реставраційними роботами потрібно також перенести експонати музею та встановити діораму в іншому, прилаштованому для цього приміщенні. Сподіваюся, що Міністерство культури і міська влада підтримає істориків, краєзнаців та музейників у справі ФАХОВОЇ РЕСТАВРАЦІЇ знаменитого Вознесенського собору та відповідно — у збереженні музею-діорами в іншому, належному для цього місці».

Розділи: Культурна

4 лютого

Інші дати
Галина Кальченко
1926 –  український скульптор. Найкращі роботи: пам’ятники Лесі Українці в Києві та Ялті, М. Леонтовичу в Тульчині, П. Гулаку-Артемовському в Городищі, І. Котляревському та М. Заньковецькій у Києві.
Розгорнути
Тимофія-напівзимника
Якщо схопиться хурделиця, то весь тиждень буде негожий; коли ж опівдні усміхнеться сонце, то закличе в гості ранню весну
Розгорнути
Народився Сидір Мидловський
1885 –  український і польський психолог, лікар, психоаналітик та філософ, який своїми численними статтями і фундаментальними працями створив підвалини психології виховання, персонології, розвив вчення психоаналізу, чим створив ґрунтовну для свого часу наукову теорію особистості в Україні та Польщі, яка не втратила своєї цінності і в наші дні.
Розгорнути
Народився Климент Квітка
(1880, Київ – 1953) - український музикознавець-фольклорист, чоловік Лесі Українки. Зібрав понад 6000 народних пісень.
По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. Стан високий, лист широкий Марно зеленіє, Кругом поле, як те море Широке, синіє. (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Степан-Максим Балей
(1885, с. Великі Бірки Тернопільська область – 1952) – український і польський психолог, педагог, філософ.
Розгорнути