chrome firefox opera safari iexplorer

Мрія про мільярд зелених дерев або Екологічний турборежим від влади

09 червня 2021 о 15:05

Отож, кілька слів про крайній, із числа незліченних, проектів Країни мрії від команди Зеленського.

«Лісівники-піарники» від влади переконують, що збільшити площу лісів за 10 років на мільйон гектарів і посадити мільярд дерев за 3 роки – це як в турборежимі ухвалити кілька Законів, не читаючи їх.
«Лісівники-фейсбук-експерти», у свою чергу, прорахували до міліметра і секунди неможливість цієї симпатичної екологічної мрії й переконують, що простіше це зробити на Місяці або на Марсі, аніж в Україні.

А що з цього приводу думають справжні професіонали у лісовій справі?
Попередньо нагадаю, що боротьба за вплив на Агенство лісових ресурсів від часів Януковича, а згодом діяльність тимчасових керівників за Порошенка і постійна зміна статусу та очільників за Зеленського призвели до відтоку професійних кадрів із лісгоспів та практичної зупинки системної роботи по захисту й відтворення лісового фонду, зокрема на Півдні України.

Для розуміння: в бюджеті-2021 на ВСЮ діяльність лісівників у сфері охорони, захисту лісового фонду та ведення мисливського й лісового господарства передбачено аж 279 мільйонів гривень на ВСЮ країну.

Отож, перше завдання – ВІДНОВЛЕННЯ державних та комунальних програм захисту і відтворення лісового фонду;
друге завдання – законодавча можливість займатися лісівництвом на приватній або орендованій землі.

Для прикладу, в більшості європейських країн молоді зелені насадження НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ( у Франції до 30 років, в Польщі – до 40).

І найголовніше, щоб мрії про могутні й неозорі українські ліси стали реальністю, потрібно, аби екологічною справою в Україні займалися не тимчасові еко-заробітчани, не бізнесмени з продажу металу, не помічники депутатів-сепаратистів з партії регіонів, не випускники міліцейських академії, не сім‘ї освоювачів бюджетних коштів у сфері екології… а справжні фахівці у справі біоресурсів та природокористування, правдиві захисники довкілля й патріоти свої рідної країни – УКРАЇНИ!

А для початку варто ЗОБОВ‘ЯЗАТИ фірми, які під час будівництва доріг вирубали лісосмуги, висадити нові!

P.S. І два цікавих приклади для порівняння екологічного патріотизму і владного заробітчанства.Колектив НУБІП спільно із своїми структурним підрозділами та Боярською лісовою дослідною станцією за останні роки висадили біля МІЛЬЙОНА зелених насаджень за свої та меценатські кошти!

Черкаська ОДА з ініціативи Міністерства розвитку та будівництва (Л.Парцхаладзе) збудували оглядовий майданчик і висадили кілька десятків дерев біля Черкас за… 9 МІЛЬЙОНІВ бюджетних коштів. Нині, як і передбачалося, біля цього пам‘ятника корупції засохли майже всі бюджетні дерева!..

Микола Томенко, лідер Громадського руху “Рідна країна”

Розділи: Політика

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути