chrome firefox opera safari iexplorer

Українська письменниця Катерина Бабкіна отримала європейську премію «Ангелус»

17 жовтня 2021 о 19:45

Українська письменниця Катерина Бабкіна стала лауреаткою Центральноєвропейської літературної премії «Ангелус». Це вже вчетверте, коли премію отримують українські автори.

Катерина Бабкіна отримала перемогу за книжку «Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek» («Мій дід танцював краще за всіх»).

Окрім статуетки, вона також отримає 150 тисяч злотих. Церемонія нагородження відбулась у Вроцлаві під час Фестивалю Бруно Шульца.

Крім того, письменниця отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської – її нагородили за підсумками читацького онлайн-опитування.

Як приз, письменниця отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Твір Катерини Бабкіної — це серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Від двадцятих років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі, пише «Літцентр».

КАТЕРИНА БАБКІНА (1985) — українська письменниця, сценаристка і драматургиня.

Збірка оповідань «МІЙ ДІД ТАНЦЮВАВ КРАЩЕ ЗА ВСІХ» вперше вийшла у видавництві «Комора» у 2019 році. Книжка складається з оповідань, які утворюють єдину історію п'яти українських родин.

Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами.

Літературна нагорода Центральної Європи «Ангелус» — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року.

Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).

Лавреатами премії ставали українські письменники: Юрій Андрухович (2006, Dwanaście kręgów), Оксана Забужко (2013, Muzeum porzuconych sekretów) та Сергій Жадан (2015, Mezopotamia).

Джерело: The-village.com.ua
Розділи: Культурна

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути