chrome firefox opera safari iexplorer

4 критерії вибору чоловічої вишиванки

18 квітня 2016 о 12:12

Чоловіки одягають вишиванки, щоб виглядати модно, з почуття патріотизму і солідарності з національними героями. Для когось вишиванка є вираженням індивідуальності або навіть захисним оберегом. На що звернути увагу при виборі чоловічої вишиванки, щоб виглядати модно і стильно, знає Etnodim.

Орнамент

Національні культурні традиції, які створювалися століттями, визначили поділ орнаментів на чоловічі і жіночі. Чоловічі візерунки складаються з символів, які означають силу, мужність. З іншого боку, чоловік як воїн повинен бути захищеним у бою. Так з'явилося переплетення дубового листя і жолудів з ромбами і хрестами. Орнамент на грудях і краях рукавів символізує захист серця і рук.

Колір

Червоно-чорні орнаменти — універсальні, пасують чоловікам будь-якого віку, головне, щоб візерунок подобався власнику. Є монохромні вишивки — як правило, чорні або білі. Вважалося, що чорний колір акумулює енергію. Сорочку, вишиту білим по білому, як вважають, готувала наречена нареченому до весілля. Зараз їх носять як повсякденний варіант з джинсами і як святковий, з нагоди. Інші відтінки вишивки (блакитний, зелений, оливковий, сірий, беж) варто підбирати під колір очей власника.

Техніка вишивки

Чоловічі сорочки переважно вишивають хрестиком. Ручна робота цінується значно вище, оскільки вимагає від вишивальниці часу і майстерності. Вишиті вручну сорочки часто дарують. Чоловічі вишиванки у Києві і на Західній Україні іноземці купують у якості сувеніра. Багато хто впевнений, що вони несуть особливу енергетику. Бюджетний варіант — сорочки з нашитими вставками, вишитими машинкою.

Тканина

Найкращі тканини — льон і домоткане полотно. Вишивка на них виглядає гармонійно і найбільше відповідає етностилю. Бавовняна тканина з додаванням еластану з часом деформується. Вишиванки з синтетичних тканин — найдешевші, проте програють у вишуканості натуральним матеріалам.

Вишиті сорочки в магазині Etnodim.com.ua — це витончені дизайнерські моделі з переважанням унікальної ручної вишивки. Тканини — тільки натуральні: льон і домоткане полотно.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути