chrome firefox opera safari iexplorer

Україну назвали «мафіозною державою»

15 травня 2012 о 14:21

Україна, Болгарія, Гвінея-Бісау, Чорногорія, Бірма, Північна Корея, Афганістан та Венесуела — це країни, де національні інтереси тісно переплелись з інтересами організованої злочинності, пише французьке видання «Slate.fr» в публікації «Мафіозні держави».

За словами автора матеріалу, саме такі держави зараз набирають ваги на міжнародній арені.

«Там держава аж ніяк не є жертвою рекету і тиску злочинності на чиновників: навпаки, вона сама бере під контроль злочинні кола. Причому не для того, щоб усунути їх, а щоб поставити їх на службу економічним інтересам правителів, їх близьких і партнерів», — вважає автор публікації.

Подібне злиття урядів і злочинних кіл стосується не тільки держав, які переживають непрості часи, наприклад Афганістан, чи Гвінея-Бісау, яка розвалюється.

Так, наприклад, механізми, які визначають ціни, посередників і структуру постачання до Європи російського газу (він у тому числі проходить і через Україну) абсолютно неможливо зрозуміти без урахування ролі організованої злочинності в цьому надзвичайно прибутковому бізнесі.

«Хіба не наївно вважати, що правлячі еліти цих країн є лише жертвами або безпорадними спостерігачами? Подібне відбувається скрізь, в Африці, Азії, на Балканах і в Європі», — наголошує автор матеріалу.

На його думку, на сьогодні «мафіозні держави» набули такого розмаху, що це говорить про необхідність переосмислити традиційні концепції, з яких випливає, що світовий порядок складається з двох основних елементів: національних держав і діючих по всьому світу організацій (підприємств, релігійних груп, філантропічних асоціацій, терористичних, злочинних, освітніх та інших організації).

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути