chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя Тараса Шевченка побачив світ його «Альбом малюнків. 1841—1843 рр.»

19 лютого 2013 о 10:19

Усвідомлюючи важливість гідного відзначення 200-річчя від дня народження українського генія, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» разом  із відомими вченими та громадськими діячами вже другий рік поспіль реалізовують низку проектів шевченкознавчого спрямування.

Як відомо, у 2012 році, в рамках проекту «Шляхами Тараса Шевченка», який реалізує Фонд «Рідна країна», було презентовано факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року».

Готуючи до видання перший за хронологією «Альбом малюнків Тараса Шевченка 1841–1843 років», ініціатори виходили з того ж принципу максимального відтворення роботи великого майстра, збереження кожного поруху руки Тараса Шевченка олівцем чи пером у його альбомі.

Shev-1

До цього Альбому входять рисунки 1841–1843 років, виконані художником у Петербурзі, та краєвиди Києва, типи селян і численні ескізи, етюди та начерки до «Живописної України», «Селянської родини», зроблені під час першої подорожі поета Україною 1843 року. Більшість рисунків виконано олівцем, в окремих випадках – тушшю-пером.

Shev1

Унікальність цього видання полягає в тому, що вперше на широкий загал представлена факсимільна копія альбому, який до цього часу був доступний лише вузькому колу науковців та дослідників.

Враховуючи інтерес до Альбому громадськості, експертів та журналістів Микола Томенко спільно з відомим вченими та громадськими діячами проведе ряд презентацій:

-                            27 лютого 2013 року в Літературно-меморіальному будинку Тараса Шевченка (м. Київ, пров. Т.Шевченка 8-а);

-                            28 лютого 2013 року в стінах Київського національного університету ім... Т.Шевченка;

-                            1 березня 2013 року в Музеї «Кобзаря» (м. Черкаси, вул... Байди-Вишневецького, 37).

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути