chrome firefox opera safari iexplorer

Російську мову придумали в Україні — дослідник

17 квітня 2013 о 10:42

Про це в інтерв'ю «Главкому» заявив російський політолог, який курує український напрямок в Інституті країн СНД, Владімір Жаріхін.

«Вона [російська мова], між іншим, прийшла в наші російські палестини якраз із Києва - тобто з України в Росію», — заявив Жаріхін.

За словами політолога, справедливіше буде «називати російську мову українською, а українську — западенською».

"І ми в Росії погодимося, що розмовляємо справжньою українською мовою, тому що історично це дійсно так ", — підкреслив Жаріхін.

Як відомо, «батьками» сучасної російської мови росіяни вважають українців Мелетія Смотрицького і Лаврентія Зизанія, які були авторами перших церковнослов'янських граматик.

ІП вітає той факт, що росіяни повертаються до своїх українських витоків. Тільки пану Жаріхіну варто підучити матчастину — в основу сучасної української ліг не «западенський», а наддніпрянський варіант живого народного мовлення Русі-України.

У грудні 2010 року генконсул РФ у Львові заявляв, що на Галичині не було української мови, а її у XX-му сторіччі принесли комуністи.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути