chrome firefox opera safari iexplorer

80% українських музеїв потребують ремонту

19 липня 2013 о 16:00

Понад 80% українських музеїв потребують ремонту чи реставрації, а переважна більшість музейних експонатів перебуває не у пристосованих для їхнього зберігання приміщеннях.
Про це заявив Владислав Піоро, голова правління Українського центру розвитку музейної справи у коментарі Тиждень.ua.

«За даними 2007—2008 років, коли Міністерство культури України, спільно з науково-дослідницьким реставраційним центром вивчали стан українських музеїв, у понад 80% приміщень виявили, що температурно-вологісний режим не відповідає стандартам для збереження музейних цінностей. Ситуація не змінилась і до сьогодні, адже понад 80% музеїв потребують ремонту чи реставрації», – зауважив він.

За статистикою Національного дослідного реставраційного центру у музейних фондах України – 20 мільйонів предметів.

«70% усіх пам’яток потребує реставрації і консервації, а термінового втручання – третина від цих 70%», — наголосив Піоро.

Як повідомив експерт, стан музейних колекцій дуже сильно залежить від тих приміщень, де вони зберігаються.

«В Україні практично немає музею, який би перебував у спеціально побудованому для нього приміщенні, багато музеїв перебувають в історичних будинках, які є непристосованими для зберігання. Виняток становить хіба колишній музей Леніна, а теперішній „Український дім“», – наголошує музеєзнавець.

За його словами, 2012 року Міністерство культури спільно з Інститутом стратегічних досліджень та Українським центром культурних досліджень проводили дослідження стану музеїв та історичних пам'яток України, однак ці дані ще не опрацьовані.

Журналісти також зазначають, що у порівнянні з даними 1990 року кількість українців, які відвідували театри, концерти й музеї у 2012 році, скоротилась.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути