chrome firefox opera safari iexplorer

На Харківщині знайшли загадковий підземний монастир XVIII століття

25 вересня 2013 о 12:14

Під Харковом знайшли унікальний підземний скит ченців-пустельників. Знахідка здивувала археологів нетиповими для аскетів різьбленими барельєфами, колонами і писаними фресками. Про підземному монастирі стародавніх ченців харківські дослідники дізналися випадково.

Під час експедиції до Валківського району жителі одного з сіл розповіли археологам про місцеву пам'ятку, котру фахівці вирішили побачити на власні очі. Поки вченим вдалося обстежити всього кілька коридорів. Більша частина монастиря похована під завалами, повідомляє «Комсомольська правда в Україні». «Прямих аналогів даного скиту, датованого кінцем XVIII – початком XIX століть, на території України немає», — вважає директор Слобожанського археологічної служби Ірина Голубєва. «Знахідка дійсно унікальна», — переконана вона.

Особливість віднайденого місця полягає в специфіці ґрунту. «Усім відомі Києво-Печерська лавра, Святогірський монастир були вирізані у твердій породі, а цей – всередині глинистого пагорба. Завдяки цьому древнім майстрам вдалося створити на стінах справжні шедеври: барельєфи з Дівою Марією і Агнцем, колони», — каже Голубєва.

Фахівцям уже вдалося розчистити підземну капличку та зображення Богоматері з немовлям. Археологи також знайшли вихід на нижній ярус і не виключають, що в засипаних землею печерах можуть перебувати не тільки цікаві предмети старовини, а й поховання монахів-відлюдників. "Судячи з варварських написів на стінах, об'єкт місцевим жителям був відомий, як мінімум, з 1980-х років.

Тож ніяких стародавніх речей ми поки не виявили. Ще рано будь-що говорити навіть про потенційні знахідки та розміри скиту, бо я поки не впевнена, що ми будемо його «розкривати», — зауважила Голубєва. Раніше повідомлялося про те, що в унікальній долині на Вінниччині віряни встановили тисячі хрестів.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути