chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові розпочинаються перші «Шевельовські читання»

30 жовтня 2013 о 16:40

Читання присвячені 105-й річниці від дня народження всесвітньовідомого мовознавця.

Серед заявлених у програмі виступів: «Радянська політика пам’яті про колаборацію із нацизмом і формування міфів про Юрія Шевельова», «Переклад наукового доробку Юрія Шевельова: здобутки та перспективи», «Новознайдені публікації Юрія Шевельова воєнного часу», «Регіональний вимір офіційної політики пам’яті у сучасній Україні: харківський варіант».

Учасники читань – філологи та історики Харкова, Києва та Львова. У програмі заявлені виступи мовознавців Харківського національного університету імені Василя Каразіна, професорів Володимира Калашникова та Ігоря Муромцева, Харкiвського національного педагогічного унiверситету iмені Григорія Сковороди Сергія Вакуленка, директора Інституту української мови НАН України, професора Павла Гриценка, письменника Сергія Жадана.

За результатами читань організатори планують видати збірку статей учасників, а також перевидання окремих робіт Юрія Шевельова.

Читання організовані за сприяння благодійного фонду «Ренесанс», яким опікується народний депутат України Арсен Аваков, і відбуватимуться у приміщенні фонду за адресою: вул. Мироносицька, 25.

Нагадаємо, Юрій Шевельов (Шерех) (1908—2002) — славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміґрації.

Народився у Харкові у дворянській родині німців Шнейдерів. У Першу світову батько змінив прізвище на Шевельов. У 1933-43 роках — доцент Харківського університету. Викладав у Олеся Гончара. З 1944 року — на еміграції.

Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Іноземний член НАН України (1991). Член Американського лінгвістичного товариства, Польського інституту мистецтв і науки в США.

Почесний доктор Альбертського, Люндського, Харківського університетів та Києво-Могилянської академії. Головний редактор журналу «Сучасність».

Автор 17 книг і фундаментальних наукових праць про історію слов'янських мов, української мови та літератури.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути