chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївські вечорниці

Дата події:12 грудня 2010
Місце події:м. Львів, Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)
Більше про подію:

Львів’яни та гості міста матимуть змогу відчути дух Андріївських вечорниць. Організаторами вечорниць виступають Музей народної архітектури та побуту, ГО «Обереги» та Львівська міська рада.

«Кожен гість, що відвідає Андріївські вечорниці матиме нагоду поринути у світ українських традицій та долучитись до давніх обрядів. А також стати безпосереднім учасником цього дійства. Дівчата матимуть можливість навчитися бути вправними господинями, взяти участь у майстер класах з прядіння та ткацтва. Хлопці зможуть позмагатися за звання найспритнішого і найсильнішого у давніх українських забавах», — координатор дійства Наталя Шуберт.

В програму Андріївського свята входить: святковий концерт — виступи фольклорних колективів, гуртів КВК, конкурси, давні забави, виступи театру «Кобза», показ колекцій одягу Львівських модельєрів, майстер-класи з автентичних танців. Кожен учасник матиме можливість взяти участь в лотереї та отримати цікавий приз, а також частування українськими стравами.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі