chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївські вечорниці

Дата події:12 грудня 2010
Місце події:м. Львів, Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)
Більше про подію:

Львів’яни та гості міста матимуть змогу відчути дух Андріївських вечорниць. Організаторами вечорниць виступають Музей народної архітектури та побуту, ГО «Обереги» та Львівська міська рада.

«Кожен гість, що відвідає Андріївські вечорниці матиме нагоду поринути у світ українських традицій та долучитись до давніх обрядів. А також стати безпосереднім учасником цього дійства. Дівчата матимуть можливість навчитися бути вправними господинями, взяти участь у майстер класах з прядіння та ткацтва. Хлопці зможуть позмагатися за звання найспритнішого і найсильнішого у давніх українських забавах», — координатор дійства Наталя Шуберт.

В програму Андріївського свята входить: святковий концерт — виступи фольклорних колективів, гуртів КВК, конкурси, давні забави, виступи театру «Кобза», показ колекцій одягу Львівських модельєрів, майстер-класи з автентичних танців. Кожен учасник матиме можливість взяти участь в лотереї та отримати цікавий приз, а також частування українськими стравами.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути