chrome firefox opera safari iexplorer

Екурсія-моновистава «Сріблясті голуби у небесах Павла Тичини»

Дата події:21-22 грудня 2012 р.
Місце події:літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (м. Київ)
Більше про подію:

21 та 22 грудня 2012 року в Київському Музеї-квартирі Павла Тичини відбудуться екскурсії – моновистави «Сріблясті голуби у небесах».

Прем"єра такої екскурсії відбулася у музеї в листопаді та засвідчила оригінальність й новий цікавий підхід у пізнанні життя відомого поета.

Про своє життя, творчі мрії, щоденні колізії, друзів і родину відвідувачам розповідає сам Павло Тичина. Кожен може зануритися у вир ХХ століття, пережити непросту долю поета, почути від нього найпотаємніші розповіді, незазначені в енциклопедіях чи шкільних хрестоматіях.

Проект моновистави у Музеї Павла Тичини особливий. Це не окремо написаний твір, що торкається якоїсь життєвої віхи митця. Це моновистава-екскурсія, а значить, глядач проходить кожну кімнату помешкання Павла Григоровича і проживає разом із ним день, рік і все поетове життя у спогадах.

Павло Тичина й з нами, й водночас десь далеко. Він нам і добре відомий, і, водночас, загадковий. Проте, після такої екскурсії відвідувач на багато речей з його життя, вчинків, поглядів подивиться інакше. Людяність і щирість Павла Тичини відкривається нам через призму його сповіді.

Усе відбувається в реальному часі — тут і сьогодні, відтак кожен доторк до книг, кожне натискання клавіш рояля, кожен жест і погляд — унікальні, неповторні, живі. Глядачі, які відвідають виставу, зможуть вдоста сперечатися, а що ж вони побачили й відчули, адже у цій екскурсії не буде стовідсоткових повторів, для кожного вона своя і поет звертається до кожного по-особливому, по-тичинівськи.

Довідки за телефоном музею: 234-43-27.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути