chrome firefox opera safari iexplorer

«ETHNO’лялька», Львів

Дата події:20 квітня -1 травня 2011 р.
Місце події:Львів, Львівський палац мистецтв
Більше про подію:

Цього року, на відміну від попередніх фестивалів, організатори поділили ІІІ фестиваль «Ляльковий світ» за тематикою, адже щороку кількість експонатів збільшується. Проект «ETHNO’лялька» триватиме з 20 квітня -1 травня, а у вересні цього року відкриють проект «LАDY&TEDDY». 

Величезний простір Палацу мистецтв загальною площею 600 кв.м. заповнять сучасні етнічні українські ляльки в найрізноманітніших варіаціях — від древніх і забутих до сучасних. 

Головна лялька фестивалю – лялька-мотанка — оберіг і водночас архетип матері, дитини, роду, символ, насичений позитивною енергією. Мотанка — це особливий вид ляльки, що виник одночасно практично в усьому світі майже 5 тисяч років тому. В давнину такі ляльки використовувалися як ритуальні. Українська лялька-мотанка відрізняється від інших слов’янських ляльок тим, що у неї на голові є особливий знак – знак сонця, знак хреста. 

Про ці та інші особливості етно-ляльки розкаже спеціальний гість фестивалю — Громовиця Бердник, письменниця і культуролог, донька відомого дослідника мольфарів Олеся Бердника. Вона досліджує ритуальні і магічні особливості стародавніх українських ляльок.

Міні-лекцію на тему «Українська лялька-мотанка — оберіг душі» Громовиця Бердник прочитає 20 квітня о 16.00 на ІІ поверсі Палацу мистецтв.

В 17:00 відбудеться урочисте відкриття фестивалю «ETHNO’лялька».

Організатори запрошують усіх відвідувачів одягнути народний український одяг.

Джерело: zaxid.net

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути