chrome firefox opera safari iexplorer

«ETHNO’лялька», Львів

Дата події:20 квітня -1 травня 2011 р.
Місце події:Львів, Львівський палац мистецтв
Більше про подію:

Цього року, на відміну від попередніх фестивалів, організатори поділили ІІІ фестиваль «Ляльковий світ» за тематикою, адже щороку кількість експонатів збільшується. Проект «ETHNO’лялька» триватиме з 20 квітня -1 травня, а у вересні цього року відкриють проект «LАDY&TEDDY». 

Величезний простір Палацу мистецтв загальною площею 600 кв.м. заповнять сучасні етнічні українські ляльки в найрізноманітніших варіаціях — від древніх і забутих до сучасних. 

Головна лялька фестивалю – лялька-мотанка — оберіг і водночас архетип матері, дитини, роду, символ, насичений позитивною енергією. Мотанка — це особливий вид ляльки, що виник одночасно практично в усьому світі майже 5 тисяч років тому. В давнину такі ляльки використовувалися як ритуальні. Українська лялька-мотанка відрізняється від інших слов’янських ляльок тим, що у неї на голові є особливий знак – знак сонця, знак хреста. 

Про ці та інші особливості етно-ляльки розкаже спеціальний гість фестивалю — Громовиця Бердник, письменниця і культуролог, донька відомого дослідника мольфарів Олеся Бердника. Вона досліджує ритуальні і магічні особливості стародавніх українських ляльок.

Міні-лекцію на тему «Українська лялька-мотанка — оберіг душі» Громовиця Бердник прочитає 20 квітня о 16.00 на ІІ поверсі Палацу мистецтв.

В 17:00 відбудеться урочисте відкриття фестивалю «ETHNO’лялька».

Організатори запрошують усіх відвідувачів одягнути народний український одяг.

Джерело: zaxid.net

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути