chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль-конкурс самодіяльних шкільних театрів «Перевтілення»

Дата події:16-17 травня 2014 р.
Місце події:м.Київ, вул. Тургенєвська, 8-14, актова зала
Більше про подію:

Народний студентський театр «Вавилон» та Центр культури та мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за підтримки адміністрації НПУ імені М.П.Драгоманова 16-17 травня 2014 р. проводить Третій фестиваль-конкурс самодіяльних шкільних театрів «Перевтілення».

Головною метою Фестивалю є сприяння шкільному аматорському мистецтву, засобами сценічного мистецтва формування у дітей та підлітків громадянської активності, почуття прекрасного, популяризація театрального мистецтва серед дітей та молоді, а також збагачення репертуару аматорських художніх колективів та підвищення їх виконавської майстерності.

До участі у Фестивалі запрошуються дитячі та юнацькі театральні колективи загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, а також позашкільних закладів м. Києва та київської області. Вік учасників – від 6 до 17 років.

Оцінює фестивальні покази незалежне професійне Журі, до складу якого входять професійні режисери, актори, педагоги та науковці.

Фестиваль є конкурсним. Кожен колектив-учасник отримує Диплом фестивалю, а кращим колективам надається звання Лауреата із врученнм відповідного Диплому. Переможці визначаються у таких номінаціях:

  • кращий спектакль;
  • краща режисура;
  • краще музичне вирішення вистави;
  • кращий сценічний ансамбль;
  • краща чоловіча роль;
  • краща жіноча роль;
  • краща роль другого плану;
  • краща характерна роль.

За рішення Журі можуть визначатися Переможці у додаткових номінаціях, зокрема «Кращі костюми», «Краща сценографія» тощо.

Фестиваль проводиться втретє. За два попередні роки участь у ньому взяло 12 театрів і близько 300 дітей та підлітків.

Переможцем Другого Фестивалю «Перевтілення» у номінації «Краща вистава» та «Краща режисура» ставтеатр «Лицедії» гімназії №59 (м.Київ) з виставою «Слон Хортон» (художній керівник і режисер – Ольга Добровольська) .

В цьому році до участі у Фестивалі заявку подали 8 колективів. Глядачі та журі переглянуть 9 вистав:

16.05.1415.00 Вистава «Великий льох» за однойменною поемою Т.Шевченка Народний театр-студія «Асорті» Палацу культури «Дарниця». Художній керівник – Олена Сандул, режисер – Аліна Чуєшова.
16.05.1415.45 Вистава «Про Федота-сттельца, удалого молодца» за п’єсою Л.Філатова Музично-драматичний театр «Гармонія» СЗШ №128. Режисер – Ірина Шевченко, хореограф – Ганна Андрієнко.
16.05.1417.30 Вистава «Фараони» за п’єсою О.Коломійця Театральна студія «Нове покоління» СЗШ №158. Художній керівник і режисер – Валентина Заїка.
16.05.1418.30 Вистава «Мина Мазайло» за п’єсою М.Куліша Театральна студія «Тюльпани» Університетського коледжу Київського університету імені Б.Грінченка. Художній керівник і режисер – Юлія Фостій. 
17.05.1413.30 Вистава «Добрий Хортон» за п’єсою Ю.Чеповецького Театр СЗН №90 «Еліктон».Художній керівник і режисер – Тамара Фокіна.
17.05.1414.30 Вистава «Чорна курка» за повістю А.Погорєльського Зразковий театральний колектив «Ассолька» Глевахівської дитячої школи мистецтв. Художній керівник і режисер – Дмитро Костильов.
17.05.1415.30 Вистава «Неспляча красуня» за п’єсою Л. та С.Васіних Зразковий театр-студія «Світла хвиля» Києво-Святошинського РЦТМ «Оберіг» (молодша група). Художній керівник і режисер – Тетяна Мельник.
17.05.1416.30 Вистава «Свинопас» за казкою Г.-Х.Андерсена Зразкова театральна студія «Ассоль» Васильківського РЦДЮТ . Художній керівник і режисер – Ірина Андрієнко.
17.05.1417.30 Вистава «Княжна» за поемою Т.Шевчнка Зразковий театр-студія «Світла хвиля» Києво-Святошинського РЦТМ «Оберіг» (старша група). Художній керівник і режисер – Тетяна Мельник.

У програмі Фестивалю – показ вистави «Муха-Цокотуха» студентського театру «Міст» Центру культури та мистецтв НПУ імені М.П.Драгоманова (художній керівник і режисер – Віталій Любота).

Відкриття Фестивалю відбудеться о 14.00 16 травня в актовій залі гуманітарного корпусу НПУ імені М.П.Драгоманова (ІІ поверх) за адресою: м. Київ, вул. Тургенєвська, 8-14.

25 липня

Інші дати
Аркадій Сорока
1921 – народний художник України. Працював у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Автор батальних діорам, жанрових та історичних картин.
Розгорнути
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути