chrome firefox opera safari iexplorer

Книжкова виставка «Володимир Самійленко» в житті Павла Тичини

Дата події:05 лютого 2014
Місце події:музей-квартира Павла Тичини (вулиця Терещенківська,5, м. Київ)
Більше про подію:

Доля звела Павла Тичину з Володимиром Саиійленком, коли останній жив на Чернігівщині та працював секретарем редакції «Земского сборника», до якої Павло Тичина час від часу робив дописи після експедицій Чернігівщиною та Київщиною.

Іще у 1915 році Павло Тичина приїздив до В.Самійленка у Добрянку відпочивати, лікуватися. Саме тоді Володимир Іванович прилучив молодого Тичину та зацікавив його вивченням іноземних мов.

На музейному сайті «Tychyna-LitRoom» читач може знайти та ознайомитися з двома листами Володимира Самійленка до Павла Тичини того періоду, коли Володимир Іванович переїхав жити під Київ.

Це листи останнього року життя В.Самійленка, де він просить Павла Григоровича про допомогу та сприяння. Останній лист датований 30 липня 1925 року (http://www.tychyna-litroom.com/?s=%D1%81%D0%B0%D0%BC%D1%96%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0&submit=), а 12 серпня його вже не стало.

5 лютого 2014 року в рамках проекту «До Тичининої книги доторкнуся» у музеї-квартирі Павла Тичини (вулиця Терещенківська,5, м. Київ) відбудеться одноденна виставка книг Володимира Самійленка з меморіальної бібліотеки Павла Тичини.

Огляд виставки безоплатний.

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути