chrome firefox opera safari iexplorer

Книжкова виставка «Володимир Самійленко» в житті Павла Тичини

Дата події:05 лютого 2014
Місце події:музей-квартира Павла Тичини (вулиця Терещенківська,5, м. Київ)
Більше про подію:

Доля звела Павла Тичину з Володимиром Саиійленком, коли останній жив на Чернігівщині та працював секретарем редакції «Земского сборника», до якої Павло Тичина час від часу робив дописи після експедицій Чернігівщиною та Київщиною.

Іще у 1915 році Павло Тичина приїздив до В.Самійленка у Добрянку відпочивати, лікуватися. Саме тоді Володимир Іванович прилучив молодого Тичину та зацікавив його вивченням іноземних мов.

На музейному сайті «Tychyna-LitRoom» читач може знайти та ознайомитися з двома листами Володимира Самійленка до Павла Тичини того періоду, коли Володимир Іванович переїхав жити під Київ.

Це листи останнього року життя В.Самійленка, де він просить Павла Григоровича про допомогу та сприяння. Останній лист датований 30 липня 1925 року (http://www.tychyna-litroom.com/?s=%D1%81%D0%B0%D0%BC%D1%96%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0&submit=), а 12 серпня його вже не стало.

5 лютого 2014 року в рамках проекту «До Тичининої книги доторкнуся» у музеї-квартирі Павла Тичини (вулиця Терещенківська,5, м. Київ) відбудеться одноденна виставка книг Володимира Самійленка з меморіальної бібліотеки Павла Тичини.

Огляд виставки безоплатний.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути