chrome firefox opera safari iexplorer

Лекція до 150-річчя видатного українського маляра Миколи Пимоненка

Дата події:17 березня 2012 о 14:00
Місце події:Дніпропетровський художній музей (вул. Шевченка, 21)
Більше про подію:

Провідний науковий співробітник Художнього музею Ігор Труш прочитає лекцію про життя та творчість видатного українського маляра Миколи Пимоненка, 150-річчя від дня народження котрого святкує цього березня українська громадськість.

Микола Пимоненко народився у мальовничому передмісті Києва – Пріорці, у родині іконописця й різьбаря. Допомагаючи батькові, він вчився малювати, а згодом почав мріяти про вступ до художньої школи, проте через брак коштів батько зміг віддати сина лише до іконописної майстерні. Там, на щастя хлопця, його роботу побачив художник Микола Мурашко, засновник і керівник Київської малювальної школи.

Помітивши великі здібності підлітка, він запропонував йому навчатися в своїй школі. А коли дізнався, що у Пимоненка немає змоги платити за навчання, прийняв його безкоштовно.

Микола був одним із найобдарованіших учнів. Навчання у нього йшло настільки успішно, що вже з другого року він починає допомагати педагогам – веде рисунок у молодшій групі як репетитор.

1882 року Пимоненко вступив до петербурзької Академії мистецтв як вільний слухач. З академічними завданнями він справлявся легко, отримуючи високі оцінки та медалі. Проте 1884 року через хворобу легенів, що розвинулася у художника внаслідок нестатків, перевтоми і погані кліматичні умови Петербурга, він змушений був залишити Академію і повернутися до Києва.

З цього часу розпочинається самостійна творча робота Пимоненка, а також педагогічна діяльність у Київській малювальній школі, куди його запросив на посаду викладача Микола Мурашко.

Про те, як склалася подальша творча доля художника, і йтиметься на лекції Ігоря Труша.

До зібрання ДХМ входить 3 твори Миколи Пимоненка. Найбільше з цих полотен – «Жертва фанатизму» — перебуває у постійній експозиції музею. Ігор Борисович Труш у своїй лекції торкнеться і легенди про написання цієї картини.

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути