chrome firefox opera safari iexplorer

Лекція до 150-річчя видатного українського маляра Миколи Пимоненка

Дата події:17 березня 2012 о 14:00
Місце події:Дніпропетровський художній музей (вул. Шевченка, 21)
Більше про подію:

Провідний науковий співробітник Художнього музею Ігор Труш прочитає лекцію про життя та творчість видатного українського маляра Миколи Пимоненка, 150-річчя від дня народження котрого святкує цього березня українська громадськість.

Микола Пимоненко народився у мальовничому передмісті Києва – Пріорці, у родині іконописця й різьбаря. Допомагаючи батькові, він вчився малювати, а згодом почав мріяти про вступ до художньої школи, проте через брак коштів батько зміг віддати сина лише до іконописної майстерні. Там, на щастя хлопця, його роботу побачив художник Микола Мурашко, засновник і керівник Київської малювальної школи.

Помітивши великі здібності підлітка, він запропонував йому навчатися в своїй школі. А коли дізнався, що у Пимоненка немає змоги платити за навчання, прийняв його безкоштовно.

Микола був одним із найобдарованіших учнів. Навчання у нього йшло настільки успішно, що вже з другого року він починає допомагати педагогам – веде рисунок у молодшій групі як репетитор.

1882 року Пимоненко вступив до петербурзької Академії мистецтв як вільний слухач. З академічними завданнями він справлявся легко, отримуючи високі оцінки та медалі. Проте 1884 року через хворобу легенів, що розвинулася у художника внаслідок нестатків, перевтоми і погані кліматичні умови Петербурга, він змушений був залишити Академію і повернутися до Києва.

З цього часу розпочинається самостійна творча робота Пимоненка, а також педагогічна діяльність у Київській малювальній школі, куди його запросив на посаду викладача Микола Мурашко.

Про те, як склалася подальша творча доля художника, і йтиметься на лекції Ігоря Труша.

До зібрання ДХМ входить 3 твори Миколи Пимоненка. Найбільше з цих полотен – «Жертва фанатизму» — перебуває у постійній експозиції музею. Ігор Борисович Труш у своїй лекції торкнеться і легенди про написання цієї картини.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі