chrome firefox opera safari iexplorer

«Лідин день» у музеї-квартирі Павла Тичини

Дата події:4-5 квітня 2014 р.
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

4 квітня 2014 року у музеї-квартирі Павла Тичини відбудеться чотири особливих екскурсії-перформанси (12.00, 15.00, 17.00, 18.30), присвячених дружині Павла Григоровича.

5 квітня такі екскурсії відбудуться о 11.00, 13.00, 15.00, 17.00.

5 квітня Лідія Петрівна — дружина Павла Григоровича, приймала вітання з нагоди Дня янгола. Вона ніколи не відзначала свій день народження, а святкувала саме День янгола.

У щоденних екскурсіях ми несправедливо рідко згадуємо про Лідію Петрівну та зазвичай не встигаємо розповісти про неї більше. Тому саме в день її янгола ми УСІ екскурсії-перформанси присвячуємо їй — жінці, яка дуже довго чекала, поки відомий поет освідчиться їй в коханні й запропонує стати його супутницею.

Як і коли вони познайомилися, як формувалися їх стомунки, про що вони говорили, що їх єднало і що роз»єднувало, що втішало і що засмучувало, що лякало і що підбадьорювало — про все це ми розповідатимемо на екскурсіях «Лідин день», які можна відвідати тільки у нас і тільки один раз на рік!

Тривалість екскурсії-перформансу — 1,5 години. Прохання заздалегіль бронювати та викуповувати квитки.

Вартість — 50,00 грн.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути