chrome firefox opera safari iexplorer

Музей у Пирогові запрошує на святкування Масниці

Дата події:21-22 лютого 2015
Місце події:Національний музей народної архітектури та побуту України, с.Пирогів, Київ
Більше про подію:

21-22 лютого у Національному музеї народної архітектури та побуту України, що розташований у селищі Пирогів, відбудеться святкування Масниці.

Відвідувачі зможуть побачити максимально відтворений давній обряд Колодія, якого пращури вважали богом шлюбу, любові, здоров’я і злагоди. Розпочнеться цей обряд о 12:00 на території експозиції «Середня Наддніпрянщина».

На Співочому полі музею гостей чекатимуть різноманітні народні забави: змагання на колоді, катання на конях, перетягування канату, «збивання Зими», міряння силою, а якщо буде сніг, то й катання на санях та ослоні, сніжна фортеця зі сніжками та інші конкурси.

О 12:30 розпочнуться виступи фольклорних колективів із різних областей країни. Крім того, народні майстри з усієї України запропонують свої найкращі вироби декоративно-ужиткового мистецтва.

Завершить свято спалення о 16:00 «Кострубатого діда» як символу всього недоброго. Це знак початку весняного оновлення.

Вартість вхідних квитків для дорослих – 30 гривень, для школярів, пенсіонерів та студентів – 15 гривень, для дітей дошкільного віку – 5 гривень.

Дістатися до музею можна від метро «Виставковий центр» маршруткою №458 та тролейбусом №11; від метро «Лук’янівська» маршруткою №496.

Джерело: kiev.pravda.com.ua

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути