chrome firefox opera safari iexplorer

Новий літературний проект у Музеї-квартирі Павла Тичини

Дата події:28 січня 2013 о 14:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м.Києві
Більше про подію:

28 січня 2013 року о 14.00 буде презентовано новий проект Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві — «Літературні портрети: виставки невідомих світлин».

Перша виставка присвячена Павлові Тичині — до 122-річниці від дня його народження.

Аби подолати заангажованість і стереотипність знань про життя українських письменників, Музей Павла Тичини ініціює цикл фотовиставок, які б у невимушений спосіб розповідали про маловідомі грані особистого й публічного життя українських митців. Світлини з сімейних альбомів, випадкові фото на невипадкових публічних подіях в житті України і світу представлені в експозиційній кімнаті музею.

Перша фотовиставка ілюструє сторінки життя українського поета, музиканта, науковця, політичного й громадського діяча Павла Тичини, День народження якого українська громада відзначає 27 січня.

Так, серед світлин особливу увагу привертають фотокартки часів голодомору в Україні, коли український поет мешкав у Харкові в будинку «Слово», який письменники між собою називали «будинком попереднього ув’язнення».

Окрім того, виставка розповідає про моменти особистого відпочинку поета в колі родини – зі своєю дружиною Лідією Папарук, братом Євгеном, племінниками у різні роки в Голосієво, Новому Афоні, Кисловодську тощо.

Науковці Музею Павла Тичини переконані, що такі експозиції значно розширять уявлення громадськості про життя видатних митців України, адже в такий спосіб витворюється маловідома історія, необмежена хрестоматійними портретами в шкільних підручниках чи профільних кабінетах університетів і шкіл. Водночас цей проект покликаний стати першим кроком у написанні письменницької біографії.

Відвідати цей захід можна без акредитації.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути