chrome firefox opera safari iexplorer

Новий літературний проект у Музеї-квартирі Павла Тичини

Дата події:28 січня 2013 о 14:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м.Києві
Більше про подію:

28 січня 2013 року о 14.00 буде презентовано новий проект Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві — «Літературні портрети: виставки невідомих світлин».

Перша виставка присвячена Павлові Тичині — до 122-річниці від дня його народження.

Аби подолати заангажованість і стереотипність знань про життя українських письменників, Музей Павла Тичини ініціює цикл фотовиставок, які б у невимушений спосіб розповідали про маловідомі грані особистого й публічного життя українських митців. Світлини з сімейних альбомів, випадкові фото на невипадкових публічних подіях в житті України і світу представлені в експозиційній кімнаті музею.

Перша фотовиставка ілюструє сторінки життя українського поета, музиканта, науковця, політичного й громадського діяча Павла Тичини, День народження якого українська громада відзначає 27 січня.

Так, серед світлин особливу увагу привертають фотокартки часів голодомору в Україні, коли український поет мешкав у Харкові в будинку «Слово», який письменники між собою називали «будинком попереднього ув’язнення».

Окрім того, виставка розповідає про моменти особистого відпочинку поета в колі родини – зі своєю дружиною Лідією Папарук, братом Євгеном, племінниками у різні роки в Голосієво, Новому Афоні, Кисловодську тощо.

Науковці Музею Павла Тичини переконані, що такі експозиції значно розширять уявлення громадськості про життя видатних митців України, адже в такий спосіб витворюється маловідома історія, необмежена хрестоматійними портретами в шкільних підручниках чи профільних кабінетах університетів і шкіл. Водночас цей проект покликаний стати першим кроком у написанні письменницької біографії.

Відвідати цей захід можна без акредитації.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути