chrome firefox opera safari iexplorer

Новий літературний проект у Музеї-квартирі Павла Тичини

Дата події:28 січня 2013 о 14:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м.Києві
Більше про подію:

28 січня 2013 року о 14.00 буде презентовано новий проект Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві — «Літературні портрети: виставки невідомих світлин».

Перша виставка присвячена Павлові Тичині — до 122-річниці від дня його народження.

Аби подолати заангажованість і стереотипність знань про життя українських письменників, Музей Павла Тичини ініціює цикл фотовиставок, які б у невимушений спосіб розповідали про маловідомі грані особистого й публічного життя українських митців. Світлини з сімейних альбомів, випадкові фото на невипадкових публічних подіях в житті України і світу представлені в експозиційній кімнаті музею.

Перша фотовиставка ілюструє сторінки життя українського поета, музиканта, науковця, політичного й громадського діяча Павла Тичини, День народження якого українська громада відзначає 27 січня.

Так, серед світлин особливу увагу привертають фотокартки часів голодомору в Україні, коли український поет мешкав у Харкові в будинку «Слово», який письменники між собою називали «будинком попереднього ув’язнення».

Окрім того, виставка розповідає про моменти особистого відпочинку поета в колі родини – зі своєю дружиною Лідією Папарук, братом Євгеном, племінниками у різні роки в Голосієво, Новому Афоні, Кисловодську тощо.

Науковці Музею Павла Тичини переконані, що такі експозиції значно розширять уявлення громадськості про життя видатних митців України, адже в такий спосіб витворюється маловідома історія, необмежена хрестоматійними портретами в шкільних підручниках чи профільних кабінетах університетів і шкіл. Водночас цей проект покликаний стати першим кроком у написанні письменницької біографії.

Відвідати цей захід можна без акредитації.

27 червня

Інші дати
Владіслав Заремба 
1833 –  український композитор, піаніст і педагог. Автор пісень, фортепіанних п’єс (30 вокальних творів на слова Т. Шевченка), збірок музичної літератури для дітей, обробок українських народних пісень («Де ти бродиш, моя доле» та ін.).
Розгорнути
Народився Олександр Сердюк
(1900, с.Бзів Київська область  – 1988) - український актор театру та кіно, режисер, педагог. Найкращі ролі в українському репертуарі - Сава Чалий («Сава Чалий» І.Карпенко-Карий), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліш), Командор («Камінний господар» Л.Українка), Богун, Кобза («Богдан Хмельницький, «Загибель ескадри» О.Корнійчука та ін. Зіграв у кінофільмах «Коліївщина», «Прометей», «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Українські мелодії», «Доля Марини».  
«Хто хоче бути великим артистом, той не повинен бруднити себе» (Володимир Винниченко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі