chrome firefox opera safari iexplorer

Прес-конференція «Поезії Павла Тичини стануть доступними сучасному європейському читачеві»

Дата події:27 березня 2012 о 15:00
Місце події:Укрінформ вул. Богдана Хмельницького 8/6
Більше про подію:

Наприкінці березня вийдуть друком переклади вибраних творів Павла Тичини чотирма європейськими мовами.

Для українського читача це одна з перших нагод за часів незалежності включити українську поетичну традицію в діалог з європейською.

Водночас видання збірок збігається в часі з очікуванням Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2012, який поставить перед українською культурою важливе завдання саморепрезентації й забезпечення запиту іноземного туриста на український інтелектуальний продукт.

Відтак, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини та Національний центр «Мала академія наук України» взяли на себе фактично роль культурного аташе України в Європі, ініціювавши безпрецедентний видавничий проект – озвучити поезію Павла Тичини європейськими мовами.

У рамках цього проекту вийшло дві книжки: вибрані поетичні твори українською та англійською — «Де тополя росте» (перекладач — Стефан Комарницький) та окреме видання тетраптиха «Скорбна мати» в перекладі англійською, французькою, грузинською та російською.

Робота над поетичним циклом «Скорбна мати» продемонструвала тяглість української перекладацької традиції, об'єднавши кілька поколінь, — Ігоря Качуровського, Рауля Чилачаву, Стефана Комарницького, Дмитра Чистяка.
Завдяки цим двом книжкам Павло Тичина не тільки стане доступним європейській читацькій аудиторії, а і включиться в складний діалог із європейською поетичною традицією. У такому доторканні до іншомовного простору поетичне слово Павла Тичини відкривається новим несподіваним тлумаченням.

Музей сподівається, що туристи, якими наповняться цього літа київські вулиці, зможуть повернутися з України і з інтелектуальним сувеніром.

Учасники:
Тетяна Сосновська – директор Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини
Оксен Лісовий — директор Національного центру «Мала академія наук»
Олексій Довгий – поет, перекладач, куратор проектів
Рауль Чилачава – професор, перекладач
Стефан Комарницький — перекладач (Великобританія)

Почесні гості: Іван Драч, Микола Жулинський, Борис Олійник, Віктор Баранов.

Партенри: Міністерство культури України, НСПУ, УФК, Головне управління культури КМДА, ВД «АДЕФ-Україна», НаУ КМА

Головний інформаційний партнер: Інформаційна агенція культурних індустрій ПРО

Акредитація за телефоном: 044 227 86 92, plehova@ukr.net, tychynafm@gmail.com.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути