chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація книги Сергія Гальченка «Скарби літературних архівів»

Дата події:03 квітня 2013 о 12:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в м.Києві
Більше про подію:

Саме так охарактеризував член-кореспондент НАН України Сергія Гальченка, який 3 квітня 2013 року о 12.00 у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини в м. Києві презентуватиме свою нову книгу «Скарби літературних архівів», яку названо серед кращих книг 2012 року.

Презентація цієї книги саме у цьому музеї не випадкова, бо саме Сергій Анастасійович у ЦДАЛМ України опрацьовував та упорядковував архів Павла Тичини, його численні рукописи.

До книги С.Гальченка «Скарби літературних архівів» увійшли його дослідження про Т.Г.Шевченка (до слова, С.А.Гальченко кілька років віддав самовідданій роботі у Національному музеї Тараса Шевченка та, фактично, його новому становленню), Д.В.Антоновича, В.Винниченка, П.Тичину, В. Сосюру, О.Вишню, І.Багряного, М.Куліша, Є.Маланюка, П.Одарченка.

Книга «Скарби літературних архівів» розійшлася бібліотеками України (вона була випущена за програмою «Українська книга» 2012 року), але особиста зустріч з її автором для слухача може стати іще однією сторінкою нового пізнання нашої історії та культури.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути