chrome firefox opera safari iexplorer

Проект «Намалюю писанку таку саму, як у Павла Тичини»

Дата події:10-20 квітня 2014 р.
Місце події:Літературно-меморіальний музей-кварира Павла Тичини у м. Києві
Більше про подію:

Цього року Літературно-меморіальний музей-кварира Павла Тичини у м. Києві до Великодніх свят пропонує своєрідний інтернет-проект, присвячений ювілею писанок, котрі зберігаються у музеї.

Навесні 1954-го, 60 років тому, Олександр Губар подарував Павлу Гигоровичу до Великодніх свят 10 буковинських писанок. У Павла Тичини вони турботливо зберігалися і щороку прикрашали святковий стіл.

Ті писанки написані писачком з використання воску, традиційними символами та знаками. Очевидно, тоді, понад 50 років тому, саме такі малюнки і саме в такій композиційній єдності розміщувалися на великодніх писанках, які люди дарували один одному.

Щоб продовжити ту прекрасну традицію писання та дарування на Великдень писанок, та ще й з мрією зберегти той автентичноий малюнок, який століттями передавався з покоління в покоління, ми запроваджуємо проект «Намалюю писанку таку саму, як у Павла Тичини». Його сенс полягає у тому, що за 10 днів до Великодніх свят, тобто від 10 квітня, ми почнемо вміщувати фотоальбоми з детальними світлинами щодня іншої писанки. Таким чином, усі охочі зможуть написати щодні по олній писанці, повторивши малюнки та композицію відомого майстра-писанкаря з Чернівців.

Так, зараз фарби на тих писанках вже не такі яскраві як колись, проте відтворити старий малюнок можливо. Для цього треба мати неабияку майстерність і хист.

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі