chrome firefox opera safari iexplorer

Проект «Намалюю писанку таку саму, як у Павла Тичини»

Дата події:10-20 квітня 2014 р.
Місце події:Літературно-меморіальний музей-кварира Павла Тичини у м. Києві
Більше про подію:

Цього року Літературно-меморіальний музей-кварира Павла Тичини у м. Києві до Великодніх свят пропонує своєрідний інтернет-проект, присвячений ювілею писанок, котрі зберігаються у музеї.

Навесні 1954-го, 60 років тому, Олександр Губар подарував Павлу Гигоровичу до Великодніх свят 10 буковинських писанок. У Павла Тичини вони турботливо зберігалися і щороку прикрашали святковий стіл.

Ті писанки написані писачком з використання воску, традиційними символами та знаками. Очевидно, тоді, понад 50 років тому, саме такі малюнки і саме в такій композиційній єдності розміщувалися на великодніх писанках, які люди дарували один одному.

Щоб продовжити ту прекрасну традицію писання та дарування на Великдень писанок, та ще й з мрією зберегти той автентичноий малюнок, який століттями передавався з покоління в покоління, ми запроваджуємо проект «Намалюю писанку таку саму, як у Павла Тичини». Його сенс полягає у тому, що за 10 днів до Великодніх свят, тобто від 10 квітня, ми почнемо вміщувати фотоальбоми з детальними світлинами щодня іншої писанки. Таким чином, усі охочі зможуть написати щодні по олній писанці, повторивши малюнки та композицію відомого майстра-писанкаря з Чернівців.

Так, зараз фарби на тих писанках вже не такі яскраві як колись, проте відтворити старий малюнок можливо. Для цього треба мати неабияку майстерність і хист.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути