chrome firefox opera safari iexplorer

Алуштинський літературно-меморіальний музей імені С.Сергєєва-Ценського

  • 98501,. Україна, Крим, м. Алушта, вул. Набережна, 2.
  • (06560) 3-06-64
  • з 9.00 – 17.00
    Вихідний – неділя, понеділок
Про музей:

Музей відкритий 5 травня 1962 р. відповідно до Постанови Кримського облвиконкому, в будинку російського письменника, академіка, Лауреата Державної премії СРСР Сергєєва-Ценського Сергія Миколайовича (1875—1958) автора епопей «Севастопольська борня» і «Перетворення Росії», багатьох історичних романів, повістей, оповідань, п'єс, літературно-критичних статей, віршів. Будинок побудований письменником у 1906 р. на розі урочища Хурда-Тарли біля Професорського куточка.

Будинок письменника оточений меморіальним парком-садом1,5 га.

Музей С.М.Сергєєва-Ценського складається з 6 кімнат і 3-х веранд. У будинку збережена обстановка, що була в ньому за життя письменника. Музейна колекція сформувалася на основі матеріалів, переданих вдовою письменника Х.М. Сергєєвою-Ценською після смерті чоловіка. Крім меморіальних речей у колекцію ввійшли архів письменника та його особиста бібліотека: понад 10000 книг ХVІІІ — XX ст. — з історії, географії, біології, гірничої справи, російської, української та світової літератури, понад 20 назв «товстих» журналів XIX — XX ст., а також колекція газет періоду революції та громадянської війни (1918—1921 рр.), Великої Вітчизняної війни (1941 – 1945 рр.). Пізніше колекція поповнювалася за рахунок речей, що були виявлені науковими співробітниками у родичів і знайомих С.М. Сергєєва-Ценського та його дружини, а також в архівах державних установ.

На цей час в основних фондах музею нараховується понад 23000 музейних речей.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути