chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей Львівського національного університету ім. І. Франка

  • 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337
  • (032)2394376
Про музей:

У березні 1967 р. Археологічний музей відкрив свої двері для відвідувачів. Створення музею такого профілю стало можливим завдяки ініціативі та зусиллям завідувача кабінету допоміжних історичних дисциплін Володимира Зварича і співробітників відділу археології Інституту суспільних наук Львівського університету Ігоря Свєшнікова і Лариси Крушельницької, яка й провела першу екскурсію. У відкритті музею взяли участь ректор університету М. Максимович, проректори Ф. Деркач і В. Рогаченко, професори І. Вейцківський, Д. Похилевич, А. Зашкільняк, О. Черниш та ін.

Подальший розвиток музею пов’язаний з іменами його завідувачів: Романа Чайки (у 1972–2005 рр.) і Тараса Миляна (у 2005–2006 рр.). З кінця 1960-х рр. колекція Археологічного музею поповнювалася за рахунок щорічних археологічних експедицій співробітників університету (насамперед, М. Пелещишина та Р. Чайки), а також випадково виявленими предметами, які надходили від студентів, вчителів історії, краєзнавців.

Колекція Археологічного музею включає археологічні матеріали, які охоплюють період розвитку людини починаючи від палеоліту і завершуючи пізнім середньовіччям.

28 листопада

Інші дати
Народилася Зінаїда Тулуб
(1890, м.Київ – 1964) – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».
Розгорнути