chrome firefox opera safari iexplorer

Бобровицький районий історико-краєзнавчий музей

  • Чернігівська область, м.Бобровиця, вул.Франка,1
  • (04632) 2-32-87
  • щодня з 9.00 – 17.00. Перерва з 13.00-14.00. Вихідні дні: субота, неділя
  • для дорослих – 3 грн, для учнів та дітей – 1.50коп. Дні відкритих дверей: 18 травня, 24 серпня, 1 вересня (для школярів), 1 жовтня (для пенсіонерів), 17 листопада (для студентів).
Про музей:

Бобровицький районий історико-краєзнавчий музей засновано у 1986 році. Значну допомогу у створенні музею надав лікар, відмінник охорони здоров’я СРСР Станіслав Змачинський, який передав значну частину коштів для будівництва музею. Понад 1500 експонатів зібрали юні слідопити. 

Спільними зусиллями та за допомогою художника-монументаліста В.П.Петрова, скульптора М.Д.Орлова було збудовано музейне приміщення.

Сьогодні у експозиції музею представлено речі 16-18 століття, а саме: посуд, кераміка, предмети з металу, бронзи та міді, старовинні ікони, рушники, предмети одягу та предмети побуту.

В експозиції також експонуються документи, фотографії та особисті речі, пов’язані з життям та діяльністю винахідника першої автоматичної зброї Якова Рощепія, видатного поета Павла Тичини, українського науковця, літератора і просвітника Анатолія Погрібного та відомого художника, автора української гривні Василя Лопати. 

Представлені документи, що стосуються життя і діяльності декабристів Сергія та Марії Волконських, Олександра Поджіо. Зокрема, на території району знаходиться єдине поховання декабристів на Україні.  

Для відвідувачів представлено 6 експозиційних залів :
1. Подорож в далеке минуле рідного краю.
2. Бобровиччина в період реформи 1861 року.
3. Українська революція на Бобровиччині. Бобровицький район в передвоєнний період. Голодомор 1932—1933 років.
4. Бобровиччина в Великій Вітчизняній війні.
5. Розвиток району на сучасному етапі.
6. Видатні особистості – наші земляки.

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути