chrome firefox opera safari iexplorer

Бобринецький районний музей імені М.Смоленчука

  • вул. Леніна, 78, м.Бобринець
    Кіровоградська область
  • 05-2-09-17, 06604811757
  • з 8.00 до 17.15
    Вихідний - субота
  • для дорослих – 3 грн.; для дітей та студентів – 1 грн.
Про музей:

Бобринецький районний музей заснований у 1959 році М.К.Смоленчуком, з 2009 року музей носить його ім»я.

У чотирьох залах площею 250 кв.м можна дізнатися про історію краю з експонатів, що належали до первісно – общинного ладу аж до нашого сьогодення. Експозиції першого залу – це знахідки місцевих краєзнавців. Тут знаходяться: відщепи, крем’яні вироби, ритуальні речі, знаряддя праці періоду Трипільської культури. Про скіфський період краю нагадує Скіфська баба. Є експонати козацької доби – гарматні ядра, зброя, козацька церковна книга. В цьому ж залі захоплюються відвідувачі роботами народних умільців. Особливою прикрасою є «Рушник – оберіг району». У другому залі «Бобринець і бобринчани» є вироби місцевих  підприємців ХІХ – ХХ століть.  Черепиця, цегла родини Бронштейнів та інших виробників, посуд заводів Кузнєцова, виготовлених з цінного місцевого м’юдівського коаліну. Цікава експозиція присвячена М.Л.Кропивницькому і І. Карпенку – Карому та їх творчим родинам.

Приверне увагу експозиція, що розповідає про родину Бронштейнів. У музеї зберігаються речі, що належали родині — фото будинків, кахлі з їх будинку на хуторі Янівка. У третьому залі  музею – історія Бобринеччини в роки Великої Вітчизняної війни. Четвертий зал – «Українська світлиця» з безцінними рушниками, речами селянського побуту.

У музеї проходять екскурсії, зустрічі з цікавими людьми. Відбуваються виставки робіт народних умільців різних вікових категорій, організовуються майстер – класи, експонуються пересувні фотовиставки. Варто відвідати Батьківщину заснування українського професійного театру та дізнатися про життя та діяльність М.Кропивницького, І. Тобілевича в місті Бобринець, людини непересічної вдачі Л.Троцького, творчих людей — П.Тодоровського, А.Вишневського та інших видатних людей краю.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути