chrome firefox opera safari iexplorer

Чапаєвський краєзнавчий музей

  • стм. Чапаєво, вул. Чапаєво,1 а
  • З 8 00-17 00
    Перерва з 13 00 -14 00
    Вихідні- субота, неділя.
  • Відвідування безкоштовне.
Про музей:

Чапаєвський краєзнавчий музей, який є не лише матеріальною, а й духовною спадщиною Кегичівщини. Вже саму будівлю музею слід вважати історичною цінністю, оскільки була збудована більше 100 років тому. Згідно зі спогадами старожилів, які бували в цьому приміщенні до революції, частина будинку, а він був двоповерховим, згоріла в 1929 році. В тій частині, що збереглася, частково залишились ліплення на стелі та стінах.
На сьогодні у музеї налічується понад 3000 експонатів. Унікальним є чудовий, єдиний за своєю оригінальністю в Харківській області – камін, прикрашений кахлями та художніми елементами з чавуну ( лиття, ковка). Він нагадує кахельний камін в Катеринівському палаці під Санкт — Петербургом.
Загальна площа музею складає217 м2. Музей має 7 залів, присвячених: дореволюційному періоду, довоєнному періоду, воєнному періоду, виставці картин місцевого художника Тикви О.Г., відбудовчому періоду, фауні рідного краю, узагальненій історії рідного краю та цукрозаводу.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути