chrome firefox opera safari iexplorer

Чапаєвський краєзнавчий музей

  • стм. Чапаєво, вул. Чапаєво,1 а
  • З 8 00-17 00
    Перерва з 13 00 -14 00
    Вихідні- субота, неділя.
  • Відвідування безкоштовне.
Про музей:

Чапаєвський краєзнавчий музей, який є не лише матеріальною, а й духовною спадщиною Кегичівщини. Вже саму будівлю музею слід вважати історичною цінністю, оскільки була збудована більше 100 років тому. Згідно зі спогадами старожилів, які бували в цьому приміщенні до революції, частина будинку, а він був двоповерховим, згоріла в 1929 році. В тій частині, що збереглася, частково залишились ліплення на стелі та стінах.
На сьогодні у музеї налічується понад 3000 експонатів. Унікальним є чудовий, єдиний за своєю оригінальністю в Харківській області – камін, прикрашений кахлями та художніми елементами з чавуну ( лиття, ковка). Він нагадує кахельний камін в Катеринівському палаці під Санкт — Петербургом.
Загальна площа музею складає217 м2. Музей має 7 залів, присвячених: дореволюційному періоду, довоєнному періоду, воєнному періоду, виставці картин місцевого художника Тикви О.Г., відбудовчому періоду, фауні рідного краю, узагальненій історії рідного краю та цукрозаводу.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути