chrome firefox opera safari iexplorer

Феодосійський краєзнавчий музей

  • 98100, АР Крим, Феодосія, просп.Айвазовського, 11
  • (06562) 3-09-06, 3-02-77
  • з 9.00 – 17.00
    Вихідний – вівторок
Про музей:

Феодосійський музей старожитностей було відкрито 13 травня 1811 року, завдяки зусиллям міського управителя С.М. Броневського.

Феодосійський музей старожитностей (старовини) є одним із найстаріших музейних закладів на території Європи. Однак, перша будівля музею скоріше являла сховище старожитностей, ніж власне музей. Поступово колекція збільшувалась завдяки новим придбанням і подарункам закладу, резкльтатам археологічних розкопок і досліджень тощо.

Музей розташовувався на території кримської мечеті у само́му центрі міста, але наприкінці 1860-х років влада Таврійської губернії передала будівлю феодосійській лютеранській общині. У 1871 році музейне зібрання було перенесено до спеціально збудованого коштом славетного містянина художника Івана Айвазовського приміщення.

У фондах Феодосійського краєзнавчого музею числяться понад 70 тисяч одиниць експонатів.

У восьми залах музею зберігаються не тільки пам'ятки археології, але й чимало етнографічних і документальних материалів і свідоцтв, колекції старовинних видових листівок, мінералів, зкам'янілостей, гербарій.

Унікальні діорами зали природи дають уявлення про природні ландшафти і багатства Південно-Східного Криму.

Частину багатої колекції давніх кам'яних плит розміщено просто неба в оригінальному лапідарному подвір'ї закладу, долівку якого вкривають середньовічні плити і фрагменти міської бруківки XIX — 1-ї пол. XX століть.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути