chrome firefox opera safari iexplorer

Історико — архіологічний музей-заповідник «Верхній Салтів»

  • Вовчанський район,с. Верхній Салтів, вкл.. Шевченка,24
  • 0241-7-83-43
  • щоденно з 9 00-16 00 ,перерва з 12 00-13 00 , вихідний - субота, неділя.
Про музей:

В селі Верхній Салтів розташований археологічний комплекс, що ввійшов до державного реєстру нерухомих пам'яток України — історико-археологічний музей-заповідник “Верхній Салтів”. На заповідник поширюється правовий статус пам'ятки міжнародного значення.

З метою збереження, раціонального використання та музеєфікації унікального археологічного комплексу в листопаді 1997 року в заповіднику було створено музей.

На базі археологічної колекції, переданої Харківським історичним музеєм та етнографічної приватної колекції жителя с. Верхній Салтів Бражник Ю.М., в приміщенні сільського клубу на площі375 кв. м. створена експозиція музею. В структурі музею є такі відділи:

В 1-му залі археології можна познайомитись з історією краю в епоху кам'яного віку, періоду міді та бронзи, періоду становлення класового суспільства.

Експозиція залу створена на багаточисельних археологічних та інших експонатах, що розповідають про найдревніший період історії Вовчанщини, заселеної первісною людиною біля 150 тис. років тому. На карті археологічних пам'ятників району виділені села: Огурцеве, Верхній Салтів, Старий Салтів, Білий Колодязь, Благодатне, Хотімля, Стариця, Метайлівка, Писарівка, Вовчанськ.

У 2-ОМУ ЗАЛІ АРХЕОЛОГІЇ РОЗМІЩЕНА ЕКСПОЗИЦІЯ, ЩО ВІДОБРАЖАЄ САЛТІВСЬКУ КУЛЬТУРУ.

В експозиції залу — сиродувний горн, криця, шаблі, обушки-кистені, бойові та господарчі сокири, дротики, наконечники списів та стріл, кинджали, ножі, стремена, вудила, псалії, рала, окуття заступів, мотиги, ложкорізи, різноманітний інструмент тощо.

НАСТУПНИЙ ЗАЛ — ЕТНОГРАФІЯ СЛОБОЖАНЩИНИ КІНЦЯ XIX -ПОЧАТКУ XX СТ.

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути