chrome firefox opera safari iexplorer

Історико — архіологічний музей-заповідник «Верхній Салтів»

  • Вовчанський район,с. Верхній Салтів, вкл.. Шевченка,24
  • 0241-7-83-43
  • щоденно з 9 00-16 00 ,перерва з 12 00-13 00 , вихідний - субота, неділя.
Про музей:

В селі Верхній Салтів розташований археологічний комплекс, що ввійшов до державного реєстру нерухомих пам'яток України — історико-археологічний музей-заповідник “Верхній Салтів”. На заповідник поширюється правовий статус пам'ятки міжнародного значення.

З метою збереження, раціонального використання та музеєфікації унікального археологічного комплексу в листопаді 1997 року в заповіднику було створено музей.

На базі археологічної колекції, переданої Харківським історичним музеєм та етнографічної приватної колекції жителя с. Верхній Салтів Бражник Ю.М., в приміщенні сільського клубу на площі375 кв. м. створена експозиція музею. В структурі музею є такі відділи:

В 1-му залі археології можна познайомитись з історією краю в епоху кам'яного віку, періоду міді та бронзи, періоду становлення класового суспільства.

Експозиція залу створена на багаточисельних археологічних та інших експонатах, що розповідають про найдревніший період історії Вовчанщини, заселеної первісною людиною біля 150 тис. років тому. На карті археологічних пам'ятників району виділені села: Огурцеве, Верхній Салтів, Старий Салтів, Білий Колодязь, Благодатне, Хотімля, Стариця, Метайлівка, Писарівка, Вовчанськ.

У 2-ОМУ ЗАЛІ АРХЕОЛОГІЇ РОЗМІЩЕНА ЕКСПОЗИЦІЯ, ЩО ВІДОБРАЖАЄ САЛТІВСЬКУ КУЛЬТУРУ.

В експозиції залу — сиродувний горн, криця, шаблі, обушки-кистені, бойові та господарчі сокири, дротики, наконечники списів та стріл, кинджали, ножі, стремена, вудила, псалії, рала, окуття заступів, мотиги, ложкорізи, різноманітний інструмент тощо.

НАСТУПНИЙ ЗАЛ — ЕТНОГРАФІЯ СЛОБОЖАНЩИНИ КІНЦЯ XIX -ПОЧАТКУ XX СТ.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі