chrome firefox opera safari iexplorer

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця»

  • о. Хортиця, м. Запоріжжя
  • (0612)224-36-91; 52-73-17
  • щоденно
Про музей:

На території Національного заповідника «Хортиця» починаючи з листопада 2004 р. триває будівництво історико-культурного комплексу Запорозька Січ».

Загальна територія історико-культурного комплексу “Запорозька Січ” сягає 3 гектарів. Місцем розташування новостворюваної Січі обране мальовниче північно-східне узбережжя Хортиці, з якого відкривається чудовий краєвид на греблю Дніпрогесу, скелі та острови, що нагадують колишні грізні дніпровські пороги.

Комплекс розділяється на дві різновеликі частини – більший “Внутрішній Кіш” та менший “Зовнішній”. В комплексі функціонують як об’єкти експозиційного призначення, в яких шляхом наукової реконструкції відтворині інтер’єри козацьких жител (курінь та будинок кошового отамана), офіційних та освітніх установ (військова канцелярія та січова школа), які мали місце бути на Запорозьких Січах. Центральний об’єкт комплексу — трибанна церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Споруди “Зовнішнього Кошу” носять рекреаційний (корчма) та інтерактивний характер (діючі кузня і гончарне виробництво). За зразки фортифікаційних споруд козацького часу правлять три вежі (в’їзна, вежа до Дніпра, вежа-дзвіниця), рови та земляний вал, укріплений частоколом.

Формування фондового зібрання «Запорозької Січі» триває і сьогодні.

 

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути