chrome firefox opera safari iexplorer

Іваничівський історичний музей

  • 45300, смт. Іваничі, вул.Банківська,4
  • відділ культури і туризму
    (03372) 2-21-04
  • щодня, крім суботи і неділі з 8.00 до 17.00
    Обід з 13.00 до 14.00
Варто побачити: Найдавніші знахідки, представлені у вітринах першого залу, датуються епохою палеоліту. Це знайдений у с. Шахтарське Іваничівського району бивень мамонта - найунікальніший з колекції експонатів кам'яного віку. Також у вітрині ви розглянете зразки знарядь праці найдавніших людей - крем'яні скребачки, нуклеуси, кам'яні ядра, сокири… Найдавніше поселення на території селища Іваничі виявлено в епоху бронзи - ІІ тисячоліття до нашої ери.
Про музей:

Іваничівський історичний музей було відкрито у травні 1975 року. У лютому 1993 року йому присвоєно звання “народний”. Щороку музей приймає понад 2 тисячі відвідувачів.

Фонди музею нараховують близько 2500 експонатів, майже половина з них – оригінали.

Експозиція розміщена у трьох залах і знайомить з історією краю від найдавніших часів і до сьогодення.

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути