chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей М.П.Стельмаха

  • 22341, Вінницька обл., Літинський р-н,с. Дяківці
  • (098)50-75-867
  • щоденно з 900-1800, вихідний- субота, неділя.
Про музей:

У селі Дяківці 1912 р. народився Михайло Панасович Стельмах, що прославився перш за все, як знавець найтонших порухів душі простої людини. Він – автор багатьох відомих творів, серед яких «Велика рідня» «Хліб і сіль», «Правда і кривда», «Кров людська – не водиця» «Гуси-лебеді летять», «Щедрий вечір» та багато інших. Саме він перший почав публічну розмову про факт «незрозумілого» голоду 1932—1933 рр. в Україні ще у глухі брежнєвські часи. У творі «Чотири броди» (1978) він примушує українське суспільство згадати про його жертви, вказує на тих, хто брав участь в організації штучного голоду на селі.

М. Стельмах свого часу чимало зробив для розквіту своєї «криниці душі». Приміром на кошти із його Шевченківської премії було збудовано сільську школу.

Свято бережуть односельці пам’ять про свого славетного земляка. Є у Дяківцях вулиця письменника, в одному з дворів стоїть доглянута отча хата і стара дідівська клуня. А до 77-ї річниці від дня народження майстра слова був відкритий у селі літературний музей його імені. За рішенням Вінницької обласної ради літературно-меморіальний комплекс М.Стельмаха внесено до списку перлин Поділля.

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути