chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний будинок-музей народного художника України Андрія Коцки

  • 88000, Україна, м.Ужгород, вул.Віннична, 20
  • (03122) 3-06-91
Про музей:

Розташований цей музей в затишному куточку  старого  Ужгорода. У цьому будинку , обвитому дівочиим виноградом , з 1945 року жив і працював видатний  співець землі  закарпатської Андрій Коцка.
Меморіальний будинок-музей  народного художника України гостинно розчинив двері для відвідувачів 18 травня 1990 року. Експозиція музею побудована на матеріалах, які подарувала державі  сестра художника Ганна Андріївна Коцка. Все , що оточувало митця за життя, все, що досі пам’ятає тепло його рук створює особливу ауру мистецтва, продовжує жити в тиші музейних залів.
З роботами майстра відвідувачі мають  змогу ознайомитися в Меморіальній житловій зоні.
Інтер’єр меморіальної кімнати переносить нас в далекі 30-ті та 40-ві роки20-го століття. Затишна кімната , меблі, начиння, все, що оточувало митця за життя, дають змогу уявити тогочасний побут художника.
Тут ми можемо познайомитися з такими роботами як:  «Зима . Неділя у с.Тихому», 1933 р. та  «Старий Ужгород», 1952 р.   
Особливою окрасою меморіального будинку-музею А.А. Коцки є невеликий по території, але вдало розташований мальовничий сад, в якому розміщено багато плодових дерев та кущів, а також рідкісних декоративних видів європейської та місцевої флори.
Своєрідна чарівність  куточку давнього Ужгорода назавжди залишається в серцях тих, хто прийшов уклонитися пам’яті великого майстра переливчастих ліній, душа якого живе і буде жити в його полотнах.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути