chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Берегівщини

  • Закарпатська область
    місто Берегове
    вул. Габора Бетлена, 1
  • (03141) 4-28-27
  • щоденно крім понеділка з 10.00 до 17.00;
  • • для дорослих – 2.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 2.00 грн
Варто побачити: експонати римського періоду історії краю – це фрагмент печі для випалювання керамічних виробів, форми для виготовлення металевих предметів. В музеї зберігаються багато реліквій часів Ференца Ракоці ІІ. Значною за кількістю експонатів є колекція, що знайомить з історією Берегова часів Першої світової війни та 30-х рр. ХХ століття. Вражає різноманітністю експонатів і етнографічний зал музею – глечики, кухлі, дерев'яні та кам'яні сільськогосподарські знаряддя праці, рубелі, кужелі, прядки з різних порід дерев.
Про музей:

Музей має свою особливу, нелегку історію. В 1964 р. в маленькій шкільній кімнаті була відкрита виставка колекції Ференца Горвата, який з 30-х рр. минулого століття пристрасно збирав археологічні пам'ятки, які були знайдені під час будівництва залізниці. Це знаряддя праці найдавнішої людини, фрагменти кераміки, бронзові предмети,тощо. Особливу увагу привертала нумізматична колекція, яка нараховувала 224 монети.

Місцезнаходження музею змінювалося в залежності від місцевої влади, а в 1989 р. музей припинив своє існування. Колекція експонатів майже повністю втрачена внаслідок непрофесійного зберігання.

Музей Берегівщини в такому вигляді, який він має зараз, було відкрито 30 березня 2002 р. у найдавнішому приміщенні Берегова – палаці графа Габора Бетлена, збудованому у 1629 р.

Розпочинав музей роботу, маючи 42 екпонати, зараз їх – понад 2 тисячі. Розширенню експозиції музею сприяють мешканці міста і району, а також подвижницька діяльність директора музею Івана Шепи.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути