chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Г.Я. Сєдова

  • вул. Сєдова, 1,
    с. Сєдове,
    Новоазовський район,
    Донецька область,
    87632
  • (06296) 3-40-71
Про музей:

Музей Г.Я. Сєдова був відкритий 8 липня 1990 р. Двоповерхова будівля музею, яка схожа на силует вітрильника, була спеціально побудована за проектом В. Соломіна та О.Плєскова.

Георгій Сєдов (1877 — 1914) – син азовського моряка з хутора Крива Коса. Сєдов був обраний діючим членом Російського географічного, а згодом і Російського астрономічного товариств. Г.Я. Сєдов був нагороджений орденами «Святої Анни III ст.» та «Святого Станіслава III ст.».
Музей Г.Я.Сєдова за всіма історичними мірками ще молодий. В 2005 році минуло 15 років від дня утворення музею. В 90-ті роки фонди музею нараховували лише 300 експонатів. Сьогодні кожний, хто зайде в експозиційні зали, може переконатися, що за 18 років кількість експонатів збільшилася в кілька разів. Зараз у зібраннях музею зберігається приблизно дві тисячі експонатів. У музеї створені особисті архіви Г.Я.Сєдова, И.Д.Папаніна, С.О.Макарова.

Експозиційний розділ «Г.Я. Сєдов – першопрохідник Арктики» простежує найважливіші етапи життя й діяльності керівника першої російської експедиції до Північного полюса. Документи, фотокартки, коштовні реліквії, представлені в музеї, розповідають про організовану нашим земляком експедицію.

28 лютого

Інші дати
Народився Памфіл Юркевич
(1826,с .Ліпляве Черкаська область – 1874) – український філософ і педагог. Автор «філософії серця» - вчення про людину як вільну, індивідуальну, конкретну й відповідальну істоту.
«…Розум править, кермує, панує, але серце породжує. Із глибини духа породжується любов». (Памфіл Юркевич)
Розгорнути
Народився Сергій Борткевич
(1887, с.Артемівка Харківсьа область – 1952) – український композитор, піаніст та педагог.
Розгорнути
Народився Степан Турчак
(1938, с.Мацьковичі, Польща -1988) - український диригент. Перший постановник творів українських композиторів, зокрема опер «Мамаї» і «Ярослав Мудрий», балетів «Камінний господар» і «Ольга».
Розгорнути