chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Г.Я. Сєдова

  • вул. Сєдова, 1,
    с. Сєдове,
    Новоазовський район,
    Донецька область,
    87632
  • (06296) 3-40-71
Про музей:

Музей Г.Я. Сєдова був відкритий 8 липня 1990 р. Двоповерхова будівля музею, яка схожа на силует вітрильника, була спеціально побудована за проектом В. Соломіна та О.Плєскова.

Георгій Сєдов (1877 — 1914) – син азовського моряка з хутора Крива Коса. Сєдов був обраний діючим членом Російського географічного, а згодом і Російського астрономічного товариств. Г.Я. Сєдов був нагороджений орденами «Святої Анни III ст.» та «Святого Станіслава III ст.».
Музей Г.Я.Сєдова за всіма історичними мірками ще молодий. В 2005 році минуло 15 років від дня утворення музею. В 90-ті роки фонди музею нараховували лише 300 експонатів. Сьогодні кожний, хто зайде в експозиційні зали, може переконатися, що за 18 років кількість експонатів збільшилася в кілька разів. Зараз у зібраннях музею зберігається приблизно дві тисячі експонатів. У музеї створені особисті архіви Г.Я.Сєдова, И.Д.Папаніна, С.О.Макарова.

Експозиційний розділ «Г.Я. Сєдов – першопрохідник Арктики» простежує найважливіші етапи життя й діяльності керівника першої російської експедиції до Північного полюса. Документи, фотокартки, коштовні реліквії, представлені в музеї, розповідають про організовану нашим земляком експедицію.

6 серпня

Інші дати
Ілля Буяльський
1789 – український і російський анатом і хірург, засновник пластичної анатомії, учений європейського рівня. Автор унікального атласу «Анатоміко-хірургічні таблиці» (1828, 1835, 1852), у якому показано операції перев’язування великих артерій.
Розгорнути
Народився Володимир Фатальчук
(1903, м.Горохів, Волинська область  – 1981) - український художник. Автор ілюстрацій до книг «Антологія української поезії», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Життя і творчість Тараса Шевченка», «Кобзар» Тараса Шевченка, «Українські народні пісні», автор ювілейних медалей та пам»ятних значків (1964-1965).
«Великий талант, вносячи частину самого себе у свій твір, створює цим новий стиль.» (Ілля Рєпін)
Розгорнути