chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії міста Козятин

  • 22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул., Грушевського,15
  • (067)591-75-84
  • щоденно з 1400-1700, вихідний - понеділок
Варто побачити: колекції залізничних ліхтарів, міщанських меблів, селянського одягу, знарядь праці селян та виробів створених на них, фотографій, листівок, мідних монет, фронтових листів періоду I та II Світових війн, ювілейних медалей тощо. Музей постійно поповнює фондову скарбницю новими експонатами, систематично проводить заходи по культурно-освітній та виставковій діяльності, серед яких виставки витворів місцевих майстрів, презентації персональних виставок митців, предметів із приватних колекцій місцевих мешканців, організовує зустрічі з видатними персоналіями міста і краю.
Про музей:

Музей історії міста Козятин створено з ініціативи та за сприянням Козятинської міської ради та згідно її рішення у 1995 році. Музей вперше та урочисто відкрив свої двері для відвідувачів на 130 річницю з часу присвоєння Козятину статусу містечка 10 липня 2004 року. Розмістився заклад культури у старовинному, побудованому в зруб приміщенні бувшої земської пошти кінця XIX початку XX сторіччя. У 2005 р. , згідно постанови №889 від 12 вересня, Музей віднесено до переліку музейних закладів. Що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України.

Фонд державної колекції документів та предметів старовини Музею станом на 1. 06. 2009р. нараховує 1810 одиниць основного фонду та 685 допоміжного.

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути