chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії міста Козятин

  • 22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул., Грушевського,15
  • (067)591-75-84
  • щоденно з 1400-1700, вихідний - понеділок
Варто побачити: колекції залізничних ліхтарів, міщанських меблів, селянського одягу, знарядь праці селян та виробів створених на них, фотографій, листівок, мідних монет, фронтових листів періоду I та II Світових війн, ювілейних медалей тощо. Музей постійно поповнює фондову скарбницю новими експонатами, систематично проводить заходи по культурно-освітній та виставковій діяльності, серед яких виставки витворів місцевих майстрів, презентації персональних виставок митців, предметів із приватних колекцій місцевих мешканців, організовує зустрічі з видатними персоналіями міста і краю.
Про музей:

Музей історії міста Козятин створено з ініціативи та за сприянням Козятинської міської ради та згідно її рішення у 1995 році. Музей вперше та урочисто відкрив свої двері для відвідувачів на 130 річницю з часу присвоєння Козятину статусу містечка 10 липня 2004 року. Розмістився заклад культури у старовинному, побудованому в зруб приміщенні бувшої земської пошти кінця XIX початку XX сторіччя. У 2005 р. , згідно постанови №889 від 12 вересня, Музей віднесено до переліку музейних закладів. Що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України.

Фонд державної колекції документів та предметів старовини Музею станом на 1. 06. 2009р. нараховує 1810 одиниць основного фонду та 685 допоміжного.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути