chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії міста Сімферополя

  • 95000, м. Сімферополь, вул. Пушкіна,17
  • (0652) 62-12-42, 60-88-40
  • з 10.00 – 17.00
    Вихідний - понеділок
Про музей:

Музей історії міста Сімферополя. Рішення про його створення було прийняте  в липні 2008 р. Сімферопольською міськрадою. Музей є  установою комунальної власності м. Сімферополя, тому основні напрями його діяльності і завдання тісно пов'язані  з культурним, соціальним і економічним розвитком міста.

Будівля музею, розташована в центрі міста  вул. Пушкіна, 17  є цікавим зразком  архітектури другої половини 19 ст. і пов'язано з життям і діяльністю багатьох відомих людей, що залишили яскравий слід в історії світової культури, у тому числі і ученого-флоризму Е.В.Вульфа. Уродженець Сімферополя Е.В. Вульф, доктор філософії і біологічних наук, професор Таврійського університету,, що багато років працював в Нікітському ботанічному саду, здобув популярність як автор багатьох публікацій по ботаніці  півострова і, передусім, дослідження «Флора Крима».

У червні 2009 р. музей відкрився для відвідувачів. У 4 залах розмістилася експозиція, присвячена історії міста, художні і фотовиставки.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути