chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Носківців

  • 23120, Вінницька обл., Жмеринський р-н., с. Носківці
  • щоденно з 9-17 00
Про музей:

В музеї історії села Носківці представлені експозиції що відображають культуру українського народу та традиції села: знаряддя сільськогосподарської та ремісничої праці: — орного та ручного обробітку ґрунту (сохи, рала, плуги, борони, заступи, сапи, знаряддя городництва, садівництва):

знаряддя сівби, молотьби та віяння, збирання і складання сіна (коси, серпи, мантачкн, вила, дерев'яні лопати для віяння);

знаряддя переробки сільськогосподарської продукції (ступи, жорна, соломорізки);

знаряддя обробки рослинного волокна та вовни (бательні, терниці, щітки (цергальні, пачісовні, волосяні, згребла) гребінки, кужелі, веретена, прядки, мотовила, вияшки, сівниці, верстати). народний жіночий та чоловічий одяг, взуття, предмети умеблювання селянської хати, господарського та кухонного начиння: стільці, лави, мисники, шафи, скрині, ночви, пікні діжі, кошики, солом'яники, відра, кухлі, рогачі, решета, сита, глечики, дерев'яні і глиняні миски, горщики, макітри. До другої тематичної групи відносяться гончарні вироби і знаряддя гончарного виробництва, етнографічні колекції ткацтва і вишивки.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути