chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Тиманівка

  • 23644, Вінницька обл.,Тульчинський р-н, с. Тиманівка
Про музей:

В історичних джерелах Тиманівка вперше згадується у 1606р. як Княжполь В XVI ст. село належало до Брацлавського повіту, в ХІХ до Ямпільського.

Музей історії села Тиманівка представляє унікальні експонати: збірка одностроїв офіцерів і солдатів російської армії кінця XVIII ст., зброя та штандарти російських, французьких, турецьких військ XVIII ст., нумізматична колекція (XVIII ст.) Всього налічується близько 1 300 експонатів. Велику допомогу надав Ленінградський артилерійський історичний музей (нині Музей артилерії, інженерних військ і військ зв'язку) та Військово-історичний музей. Доречи, в садибному будинку, де проживав полководець доволі холодно. Біля садибного будинку – погруддя Суворова. Я висловлюю велику подяку за проведену екскурсію директору музею Варварук Любов Степанівна, яка є і директором музею історії села.

Музей історії села розміщається в старому будинку, зведеному у 1912, де в 1987 р. знаходилась контора колгоспу ім. О. Суворова, головою правління якого був П. Желюк. Його кабінет зберігся як був при житті голови колгоспу. Мешканці села дуже пишаються Желюком і вшановують його пам'ять. Всього музейна колекція нараховує майже 3 000 експонатів

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути