chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Тиманівка

  • 23644, Вінницька обл.,Тульчинський р-н, с. Тиманівка
Про музей:

В історичних джерелах Тиманівка вперше згадується у 1606р. як Княжполь В XVI ст. село належало до Брацлавського повіту, в ХІХ до Ямпільського.

Музей історії села Тиманівка представляє унікальні експонати: збірка одностроїв офіцерів і солдатів російської армії кінця XVIII ст., зброя та штандарти російських, французьких, турецьких військ XVIII ст., нумізматична колекція (XVIII ст.) Всього налічується близько 1 300 експонатів. Велику допомогу надав Ленінградський артилерійський історичний музей (нині Музей артилерії, інженерних військ і військ зв'язку) та Військово-історичний музей. Доречи, в садибному будинку, де проживав полководець доволі холодно. Біля садибного будинку – погруддя Суворова. Я висловлюю велику подяку за проведену екскурсію директору музею Варварук Любов Степанівна, яка є і директором музею історії села.

Музей історії села розміщається в старому будинку, зведеному у 1912, де в 1987 р. знаходилась контора колгоспу ім. О. Суворова, головою правління якого був П. Желюк. Його кабінет зберігся як був при житті голови колгоспу. Мешканці села дуже пишаються Желюком і вшановують його пам'ять. Всього музейна колекція нараховує майже 3 000 експонатів

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути