chrome firefox opera safari iexplorer

Музей соляної промисловості

  • м. Соледар
  • 050-608-90-70, 050-802-07-07
Про музей:

У місті Соледарі працює Музей соляної промисловості. До розряду незвичайних він належить тому, що розташований під землею, на глибині 288 м, в одній із відпрацьованих соляних підземних гірничих виробок шахти №3 ДП «Артемсіль». Тут для численних бажаючих доторкнутися до багатовікової історії, для тих, хто хоче дізнатися, як кілька мільйонів років тому зароджувалося життя на нашій зеленій планеті, відкрито екскурсійний маршрут.
Відвідування соляного царства не лише пізнавальне, але ще й дуже корисне для здоров'я. Підземне повітря, насичене соляними частинками, має на людський організм значний оздоровчий вплив.

Музей співпрацює з Артемівським краєзнавчим музеєм, який має в своєму розпорядженні велике зібрання безцінних матеріалів про розвиток соляної промисловості, а також з іншими музеями, краєзнавцями та приватними особами. Є плани в найближчому майбутньому організувати спільні виставки рідкісних експонатів. Співробітники Музею соляної промисловості постійно працюють над тим, щоб люди приходили сюди знову і знову за новими неповторними враженнями, які навряд чи одержиш сидячи біля комп'ютера чи телевізора.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути