chrome firefox opera safari iexplorer

Орджонікідзевський краєзнавчий музей ім.М.Занудька

  • 53260, Дніпропетровська обл., Орджонікідзе, вул. Пушкіна, 8
  • (05667) 4-31-09
  • щоденно крім з 9.00 до 17.00; ( в суботу 10.00-16.00);
    Вихідні: неділя та понеділок
  • • для дорослих – 2.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 1.00грн.
Про музей:

У 1967 році був створений Орджонікідзівський народний історико-краєзнавчий музей ім. М.А. Занудько. У 1969 році музею надано ім’я «народний».

Розташований музей у п’яти залах загальною площею 220 м2, нараховує 2 770 експонатів. Рада музея складається з 15-ти чоловік, ветеранів війни, Почесних громадян міста, істориків та краєзнавців.
Експозиція залу починається з історії створення музею. На меморіальній дошці викарбувано: «Орджонікідзевський історико-краєзнавчий музей засновано з ініціативи любителів-краєзнавців при активній допомозі міського комітету КП України, міськвиконкому, підприємств міста на честь 50-річчя утворення Радянської України. Грудень 1967р.».

У музеї проводяться виставки робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва учнів шкіл, вихованців Будинку творчості та юнацтва. Постійно ведеться робота з пошуковими групами, які збирають цікавий матеріал з історії рідного міста, його жителів.

До кожної історичної події проводяться тематичні екскурсії, зустрічі, виставки, уроки мужності та народознавства.

Історія міста Орджонікідзе має багато пам'ятних віх: створення гігантського гірничо-збагачувального комбінату з його величезною інфраструктурою з видобутку окисних і карбонатних марганцевих руд, будівництво плавального басейну на50 метрів союзного значення, зони  відпочинку на відпрацьованих кар'єром площах після їхньої рекультивації, створення на рекультивованих землях заказника «Богданівський».

 

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути